Karadeniz Pet

Babam kuslarımı rahatsız ediyor nasıl uyarabılırım ?

Eemel kahramab

Yeni Üye
Kusura bakmayin arkadaslar biraz gereksiz olacak ama adam kuslarimi odama gelip rahatsiz ediyor , geloyor tesbihini kafese sokuyor dişi cinlenip erkege vuruyor erkekte kafese düşüyor babam zarar vermek amacinda degil onlarla oyun oynamaya calisiyor da ben yavru bekliyorum dişi erkek tam kivamdalar ama sirf babam rahatsiz ettigi icin ciftlesmiyorlar diye düşünüyorum ne yapacam yok uyarmakta istemiyorum sonucta babam ama boyle olmasi uygun degil

buraya yazdıklarını babana söyleyebilirsin bence

Hadi diyelim yavrulari oldu bi sekilde babanda yavrularla oynamaya calismasin... Bence yavrulari olmamasi daha iyi olmaz insallah uzuldum

Kardeşim insanoğlunun anlaşabilmesi için başka yol mu var? Konuşacaksın işte. Üslup önemli tabii. Baba, internetten araştırdım. Kuşların bu dönemde kafeslerine müdahale edilmemeli. En ufak müdahalelerde bile strese girebiliyorlarmış desen baban anlar sanırım :)

Babanla konuş yavrusu olunca söz sana bir tane verecem eğitmen için de

kardeş aynı sorun bendede var benimde amca gelip tesbih sokuyo parmak sokuyo tele vuruyo kapıya kilidi vur :D

Kuşların hoşuna gitmeyecek şeyleri yapan onları korkutan kim olursa olsun anlayacağı üslup ve dille; gerektiği gibi ikaz edilmeli. Geçen gün servis için gittiğim bir evde kuşların içler acısı halini gördüm. Kafes pis kuşlar mantar olmuş aşırı derecede. Öncelikle kafesi temizleyin bi de vazelin getirin dedim. Bunlar bu halde iken ben asıl işimi yapamam dedim. Yapmazdım da. Kafesi temizlettim vazelini sürdüm kuşlara ve tedaviye mantar geçene kadar devam edecekleri sözünü aldım. Daha sonra asıl işimi hallettim. :)

Valla geçen şöyle bir haber gördüm çok güldüm annemlere de gösterdim akıllı olun dedim :)

Geri