Karadeniz Pet

Bacağında bi sorun var mıdır ?

Zuhal Erol

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumun hiçbi sağlık problemi görünmüyo ama bu gün bi ayak parmağının diğerinden bariz şekilde iri olduğunu gördüm, normaildir belki ama daha önce hiç dikkatimi çekmemişti kuşlarda, bi sorun yoktur di mi?
Ve kuruntu olabilir ama sanki onunla sanki diğeri kadar rahat kavrayamıyo gibi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:18 -->-> Daha önceki mesaj 18:17 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:19 -->-> Daha önceki mesaj 18:18 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:19 -->-> Daha önceki mesaj 18:19 --

Yani bilmiyorum ki bi sıkıntısı varmış gibi de deil aslında :(

Bence bir sıkıntısı yok maşallah

Evet bacağı biraz koyu renk diğerine göre. Fakat bundan bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Yani gördüğüm kadarıyla parmağınızda ve kumandanın üstünde gayet düz bir şekilde durabiliyor. Yamuk basmıyor yani

Son düzenleme:
İncinmiş olabilir ama aşırı derece de bir sıkıntı yok demek istiyorum düzelir inşaallah

Her ihtimale karşı evde ağrı kesici krem varsa morarmış yere iyice yedirerek sür ağrısı varsa ağrısını alır en azından.

Son düzenleme:
bu tek ayağın morarması normal bir durum değil. forumda veteriner varsa ona bir götürüp gösterin. günde kaç saat kafeste duruyor ? yeterince uçmadığı için kalp rahatsızlığından dolayı olabilir mi acaba ?

Yani kullanmasında hareketinde bi sıkıntı yok ama mesela o ayağına dokununca hafif kaldırıyor hemen, diğerine dokununca aldırmıyor. Bi de şu an mesela o ayağını kaldırmış duruyor. Yani anlamadım ki halsizliği fln da yok ama bişi olursa da çok üzülürüm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:24 -->-> Daha önceki mesaj 17:22 --

Bu arada ben işteyken beş altı saat kapalı kalıyo tabii ama akşam açık sürekli

fazla oturmaktan (tek ayak üstünde otururlar) olabilir belki. kalp yada karaciğerin sağlıklı çalışmaması neden olur büyük ihtimalle.. onun sebebi de hareketsizlik. suyunu da sık tazeleyin (kısa sürede yağlanır çünkü suları) yem dışında arasıra elma,havuç falanda yedirin sağlıklıdır. tek düzen beslenmesin

İncindiği için kaldırabilir tek ayağını. Önlem olarak lasonil sürebilirsiniz

Tek ayak üzerinde durmasıyla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Kuşlar ısı tasarrufu yapmak için tek ayağını içeri alıp dururlar. Dedigim gibi şuanlık yapılması gereken ağrı kesici krem sürmek gibi duruyor. Geçmiş olsun.

Tek ayak üzerinde durmasıyla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Kuşlar ısı tasarrufu yapmak için tek ayağını içeri alıp dururlar. Dedigim gibi şuanlık yapılması gereken ağrı kesici krem sürmek gibi duruyor. Geçmiş olsun.

Ayakları ağrıdığı zamanda ağrımayan ayağının üzerinde dururlar. Sürekli tek ayağının üzerinde durması normal olamaz.

hafif morarma var gibi geçer düzelir inşallah

yakın zamanda tırnaklarını kestiniz mi ? kestiyseniz enfeksiyon da kapmış olabilir. (ayrıca kuşların tırnakları kesilmez içinden kan damarları geçer)

Geri