Karadeniz Pet

Bağırma sorunumuz hakkında

• Konbuyu başlatan Metin Şahan
  • Başlangıç tarihi
M

Metin Şahan

Guest
Arkadaşlar ufak üretimhaneme yeni aldığım damızlık bir çiftimdeki erkek acayip bir biçimde bağırıyor durduk yere çığlıkla afedersiniz anırma karışımı vee acayip şiddetli bağırıyo..O bağırdıktan sonra haydeeeee alt kafesteki yavru çiftimle yanındaki dişide deliriyor resmen kafesler birbirine giriyo hersey dağılıyo...
Sorunum eşiyle öpüşürken falan yada oylece dururken birden bire bağırmaya başlayıp ordan oraya uçması yani bi sebep te yok korkutçak bişey yok kafes temiz yemi suyu sıcaklığı herşeyine dikkat ettim araştırdım..Ve şuda var öğlen 12 den sonra başlayıp akşamüstü 5 e kadar bu oluyo sonra duruluyolar akşam tek tük ufak ötmeler yaşanıyo..3 kafesim salonda olduğundan büyük sorun oluyo bu diğer odalarda üşüyolar..Yardımlarınızı bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:28 -->-> Daha önceki mesaj 02:40 --

Yokmu yardım etçek :)

Daha önce korkutulmuş olabilir yada başka bir kuşun sesini taklit ediyor olabilir (Jako gibi). Yada alarm niyetinde haberleşmek için öyle bağırıyor olabilir.

benim dişi kuşumda ilk aldıgım zamnalarda aynı seyi yapıyordu sanki biryerini acıtıyormuşuz gibi daha sonra alıştı erkek kuşumla eş oldular sanırım erkek kuşum onu çiftleşmeye zorluyordu yanına yaklaşıyordu falan dişi izin vermiyordu benim dişi biraz çingene ama artık alıştılar ve ses yüksek oldugunda dışarda yada içerde eviniz cadde üstndeyse araba sesine falanda tepki veriyorlar veya evin içerisnde ses yüksek oldugunda kuşlar hemen panik oluyor benimkiler öyleydi ama alıştılar

benim dişi kuşumda ilk aldıgım zamnalarda aynı seyi yapıyordu sanki biryerini acıtıyormuşuz gibi daha sonra alıştı erkek kuşumla eş oldular sanırım erkek kuşum onu çiftleşmeye zorluyordu yanına yaklaşıyordu falan dişi izin vermiyordu benim dişi biraz çingene ama artık alıştılar ve ses yüksek oldugunda dışarda yada içerde eviniz cadde üstndeyse araba sesine falanda tepki veriyorlar veya evin içerisnde ses yüksek oldugunda kuşlar hemen panik oluyor benimkiler öyleydi ama alıştılar

Aaa bak bu olabilir evimiz cadde ustunde ama ses çok yok acaba titreşimlermi sorun :/

bize göre ses az geliyor olabilir ama onlar çok hassas ani seslerden çok korkarlar buda onların telaş yapmasına neden oluyor olabilir dha önce duymadıgı sesleri duyduklarında korkuyor ve panik yapıyor olabilirler

bize göre ses az geliyor olabilir ama onlar çok hassas ani seslerden çok korkarlar buda onların telaş yapmasına neden oluyor olabilir dha önce duymadıgı sesleri duyduklarında korkuyor ve panik yapıyor olabilirler

Aldığım abimizde evin altında depo gibi biyerde üretim yapıypr dediğiniz olabilir çünkü sakin odalar soğuk diye ben ufak salonumuzda tutuyorum 3 çifti..

Ama asıl soru şu ozaman bunun çözümü nedir???

sesi kesmeniz mümkün değilse zamanla mecburen alışacaklar :)

yan odalarda kus var mı kusun kus sesi duydugu farklı odalardan veya diğer kusların sesini bastırmaya calsıyorda olabilr

Geri