Karadeniz Pet

baharatcilardan alinan yemler hk

Mehmet GÜLER

Meraklı Üye
Petshop harici baharatcilarda satılan yemleri kuşlar icin önerir misinniz
Bugün gittim iki çeşit yem vardi birisi tek sade ve kilosu 3,5tl. Diğeri 5tl sari yem ve içerisinde farklı şeylerde var vitaminler sanki..

Görmeden bir şey söylenemez. Ama üretici değilseniz sanırım değilsiniz gereksiz. Gidip iyi bir marka yem almanızı tavsiye ederim.

Petshop harici baharatcilarda satılan yemleri kuşlar icin önerir misinniz
Bugün gittim iki çeşit yem vardi birisi tek sade ve kilosu 3,5tl. Diğeri 5tl sari yem ve içerisinde farklı şeylerde var vitaminler sanki..

Vitamini kaçmış nemden bozulmuş kurtlanmış yemleri kuşa yedirmeyi senin vicdanın el veriyosa al.Hep diyorum bu forumda.5 liraya 1 kg almak yerine git bilindik markadan yarım kilo al kafan rahat olsun.Marka diyipte her markaya güvenme.Champion quik bonnie bunları alma.Vitakraft versele laga Kiki max al.Bu ücünden hangisini alırsan al.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:41 -->-> Daha önceki mesaj 17:39 --

Bazı arkadaşlar bonnie kalitelidir al diyebilir.Evet 1 sene öncesine kadar hollandada üretiliyodu ve vitakraft kadar kaliteliydi.Şimdi türklerin eline geçti.İçeriğine bakarsanız anlarsınız zaten içinde boyalı ekmekler filan var.

vitakraft ı sanki analiz ettirmiş gibi yorum yazmıssınız bende onu kullanıyorum ama bilerek değil pahalıdır iyidir diye düsündügüm için veriyorum ustaların hepsi acık yem veiyor gayette saglıklı yavruları var 25 kg yemi 60liraya alıyorlar biz 800g 17 lira veiyoruz

vitakraft ı sanki analiz ettirmiş gibi yorum yazmıssınız bende onu kullanıyorum ama bilerek değil pahalıdır iyidir diye düsündügüm için veriyorum ustaların hepsi acık yem veiyor gayette saglıklı yavruları var 25 kg yemi 60liraya alıyorlar biz 800g 17 lira veiyoruz

Usta dediğin kim? Hani şu dişi diye erkek kakalayan üreticilermi? Sağlıklı olduğunu nerden biliyosun arkadaş? Doğarken doğuyo sattıktan sonra takipmi ediyosun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:00 -->-> Daha önceki mesaj 17:55 --

25 kilosu 60 liralık yemin aynısı.Bu boyalı kimyasalları kuşuna yedirmeyi uygun görüyosan birşey diyemem ben sana

Usta dediğin kim? Hani şu dişi diye erkek kakalayan üreticilermi? Sağlıklı olduğunu nerden biliyosun arkadaş? Doğarken doğuyo sattıktan sonra takipmi ediyosun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:00 -->-> Daha önceki mesaj 17:55 --

25 kilosu 60 liralık yemin aynısı.Bu boyalı kimyasalları kuşuna yedirmeyi uygun görüyosan birşey diyemem ben sana

su sitede yavru alan üretim yapan kus satan hobici olan kim varsa hiç vitakfart kulanan duymadım muhammet beyede sorarız yazık bence o paralara acık yem kire acıktır buna katılıyorum ama o paketli yemlerde cok cok saglıklımıdır bilemem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:03 -->-> Daha önceki mesaj 18:02 --

içerisinde ekmek olmayan acık yemlerde mevcuttur siz marka vererek kötülemişsiniz elinizde analiz sonucları mı var? vitakfart bende kullanıyorum ama diğer markaları kötülemeniz hos deil dedim ben arkasındayım halada

Ben vitakraft demedimki sadece git onu al demedim zaten.Kiki al versele laga al.Yahu biz üretici değiliz.Biz hobiciyiz.Bu hobi işinde gerekirse kendi rızkından keseceksin o kuşa en iyisini alcaksın.Üretici tabi vitakraft veremez ona birşey demiyorum dünya para.Ama hobiciler en azından dandik yem almamalı.Benim kuşum 6 yaşında 6 yıldır bir kere ne ishal oldu ne başka bişey.Bunda en büyük pay yemlerin kalitesi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:05 -->-> Daha önceki mesaj 18:05 --

su sitede yavru alan üretim yapan kus satan hobici olan kim varsa hiç vitakfart kulanan duymadım muhammet beyede sorarız yazık bence o paralara acık yem kire acıktır buna katılıyorum ama o paketli yemlerde cok cok saglıklımıdır bilemem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:03 -->-> Daha önceki mesaj 18:02 --

içerisinde ekmek olmayan acık yemlerde mevcuttur siz marka vererek kötülemişsiniz elinizde analiz sonucları mı var? vitakfart bende kullanıyorum ama diğer markaları kötülemeniz hos deil dedim ben arkasındayım halada

Tamam işte ekmek olmayan marka göster.Açık yemde ekmek tabi olmaz ama diyorumki hava alıyo nem kapıyo vitaminleri gidiyo kurtlanıyo.

Bizim burada pazar günleri kuş pazarı oluyor oraya taze yemler geliyor sade olarak alıyorum hiç problem yaşamadım gayat sağlıklı 5 liralık alıyorum haftalarca gidiyor yanınada kanarya yemini koyuyorum ikisini takılıyor ömer beyinde dediği gibi her marka kaliteli olucak diye bir şey yok.

vitakfart dediğin üründe memleketinde 4 liraya satılıyor bizim ülkemizle gelene kadar kur farkından dolayı nakliye falan 17 lira para ödüyorsun yani cok cok kaliteli demek için analiz etmek lazım ama bende o markayı kullanıyorum dediğim gibi kusum az cunku

Bence tartışmaya gerek yok. Eğer yemin görünüşünden, içeriğinden..vs anlıyorsanız açık alın ucuzdur. ( her ucuz olan kaliteli veya kalitesiz diye sınıflandırılamaz. ) yok benim gibi hangi yem taze, hangi yemin içerisinde ne var anlamıyorsan güvendiğin bir marka al. Olay bu kadar basit.

Sent from my iPhone using Tapatalk

benim tanıdıgım bütün üreticiler bu yemlerden kullanıyor bir sıkıntı yok ve yavrularındanda besledim bir sıkıntı yok çok fazla kuşu olan insan dediğin yemden alamaz bence örnek vereyim açık çerez,mi alıyorsun kendine ? yoksa kapalı paketmi ? ben açık alıyorum daha ucuz ve fazla oluyor..

açıkcası bende bir süre açık yem( içerisinde boyalı ekmek yoktu taze ve hiçbir zamanda küflenme, kurtlanma olmadı) kullandım 6 aydır da kapalı yem kullanıyorum aradaki fark ise;
kuşlarım ilk açıkla besleniyordu normal yemeleri vardı
sonra paket aldım yemliğin başından ayrılmaz oldular çok sevdiler tadını( paketler farklı markalara aitti tabi bu markalar arasındada beğenmedikleri oldu)
kuşlar kendi yemlerini seçiyorlar zaten biraz gözlemlerseniz anlarsınız
onlarda ağızlarının tadını biliyorlar :)

hıc bır üretici dantık yem kullanmaz cunkı ne kadar saglıklı kuş okadar saglıklı yavru fazla uretım farklı yem denerız ama ıyı degılse bır kere alınır bır daha alınmaz o yem

Geri