petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

baharatcilardan alinan yemler hk

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mehmet GÜLER tarafından 17 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet GÜLER

Mehmet GÜLER New Member

Beğenileri:
    1
    Petshop harici baharatcilarda satılan yemleri kuşlar icin önerir misinniz
    Bugün gittim iki çeşit yem vardi birisi tek sade ve kilosu 3,5tl. Diğeri 5tl sari yem ve içerisinde farklı şeylerde var vitaminler sanki..

2. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kırmızı yeşill ekmek parçaları olan ları alma bence

3. Mehmet GÜLER

Mehmet GÜLER New Member

Beğenileri:
    1
    5 tl olan içersinde dediğiniz gibi kırmızı yeşil beyaz parçalar var yem rengi sarı..

diğer 3,5 tl olan koyu renkli bir yemdi

4. Hakan YILDIZ

Görmeden bir şey söylenemez. Ama üretici değilseniz sanırım değilsiniz gereksiz. Gidip iyi bir marka yem almanızı tavsiye ederim.

5. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Vitamini kaçmış nemden bozulmuş kurtlanmış yemleri kuşa yedirmeyi senin vicdanın el veriyosa al.Hep diyorum bu forumda.5 liraya 1 kg almak yerine git bilindik markadan yarım kilo al kafan rahat olsun.Marka diyipte her markaya güvenme.Champion quik bonnie bunları alma.Vitakraft versele laga Kiki max al.Bu ücünden hangisini alırsan al.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:41 -->-> Daha önceki mesaj 17:39 --

Bazı arkadaşlar bonnie kalitelidir al diyebilir.Evet 1 sene öncesine kadar hollandada üretiliyodu ve vitakraft kadar kaliteliydi.Şimdi türklerin eline geçti.İçeriğine bakarsanız anlarsınız zaten içinde boyalı ekmekler filan var.

6. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    vitakraft ı sanki analiz ettirmiş gibi yorum yazmıssınız bende onu kullanıyorum ama bilerek değil pahalıdır iyidir diye düsündügüm için veriyorum ustaların hepsi acık yem veiyor gayette saglıklı yavruları var 25 kg yemi 60liraya alıyorlar biz 800g 17 lira veiyoruz

7. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Usta dediğin kim? Hani şu dişi diye erkek kakalayan üreticilermi? Sağlıklı olduğunu nerden biliyosun arkadaş? Doğarken doğuyo sattıktan sonra takipmi ediyosun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:00 -->-> Daha önceki mesaj 17:55 --

25 kilosu 60 liralık yemin aynısı.Bu boyalı kimyasalları kuşuna yedirmeyi uygun görüyosan birşey diyemem ben sana

8. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1

su sitede yavru alan üretim yapan kus satan hobici olan kim varsa hiç vitakfart kulanan duymadım muhammet beyede sorarız yazık bence o paralara acık yem kire acıktır buna katılıyorum ama o paketli yemlerde cok cok saglıklımıdır bilemem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:03 -->-> Daha önceki mesaj 18:02 --

içerisinde ekmek olmayan acık yemlerde mevcuttur siz marka vererek kötülemişsiniz elinizde analiz sonucları mı var? vitakfart bende kullanıyorum ama diğer markaları kötülemeniz hos deil dedim ben arkasındayım halada

9. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ben vitakraft demedimki sadece git onu al demedim zaten.Kiki al versele laga al.Yahu biz üretici değiliz.Biz hobiciyiz.Bu hobi işinde gerekirse kendi rızkından keseceksin o kuşa en iyisini alcaksın.Üretici tabi vitakraft veremez ona birşey demiyorum dünya para.Ama hobiciler en azından dandik yem almamalı.Benim kuşum 6 yaşında 6 yıldır bir kere ne ishal oldu ne başka bişey.Bunda en büyük pay yemlerin kalitesi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:05 -->-> Daha önceki mesaj 18:05 --

Tamam işte ekmek olmayan marka göster.Açık yemde ekmek tabi olmaz ama diyorumki hava alıyo nem kapıyo vitaminleri gidiyo kurtlanıyo.

10. Emre AVCI

Emre AVCI Guest

Bizim burada pazar günleri kuş pazarı oluyor oraya taze yemler geliyor sade olarak alıyorum hiç problem yaşamadım gayat sağlıklı 5 liralık alıyorum haftalarca gidiyor yanınada kanarya yemini koyuyorum ikisini takılıyor ömer beyinde dediği gibi her marka kaliteli olucak diye bir şey yok.

11. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    vitakfart dediğin üründe memleketinde 4 liraya satılıyor bizim ülkemizle gelene kadar kur farkından dolayı nakliye falan 17 lira para ödüyorsun yani cok cok kaliteli demek için analiz etmek lazım ama bende o markayı kullanıyorum dediğim gibi kusum az cunku

12. Hakan YILDIZ

Bence tartışmaya gerek yok. Eğer yemin görünüşünden, içeriğinden..vs anlıyorsanız açık alın ucuzdur. ( her ucuz olan kaliteli veya kalitesiz diye sınıflandırılamaz. ) yok benim gibi hangi yem taze, hangi yemin içerisinde ne var anlamıyorsan güvendiğin bir marka al. Olay bu kadar basit.

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. mesut usenmez

benim tanıdıgım bütün üreticiler bu yemlerden kullanıyor bir sıkıntı yok ve yavrularındanda besledim bir sıkıntı yok çok fazla kuşu olan insan dediğin yemden alamaz bence örnek vereyim açık çerez,mi alıyorsun kendine ? yoksa kapalı paketmi ? ben açık alıyorum daha ucuz ve fazla oluyor..

14. filiz Tohum

açıkcası bende bir süre açık yem( içerisinde boyalı ekmek yoktu taze ve hiçbir zamanda küflenme, kurtlanma olmadı) kullandım 6 aydır da kapalı yem kullanıyorum aradaki fark ise;
    kuşlarım ilk açıkla besleniyordu normal yemeleri vardı
    sonra paket aldım yemliğin başından ayrılmaz oldular çok sevdiler tadını( paketler farklı markalara aitti tabi bu markalar arasındada beğenmedikleri oldu)
    kuşlar kendi yemlerini seçiyorlar zaten biraz gözlemlerseniz anlarsınız
    onlarda ağızlarının tadını biliyorlar :)

15. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    hıc bır üretici dantık yem kullanmaz cunkı ne kadar saglıklı kuş okadar saglıklı yavru fazla uretım farklı yem denerız ama ıyı degılse bır kere alınır bır daha alınmaz o yem

Sayfayı Paylaş