Karadeniz Pet

Bahçede muhabbet kuşu buldum.

C

carvenaus

Guest
Dün 26.04.2014 de bahçede muhabbet kuşu buldum.yerde sarı birşey dikkatimi çekti ,gördüm baktım kuş :D yakaladım :D Ve beslemeye karar verdim.Pet shoplar kapalıydı,akşamdı.Evde kuş yemi olmadıgı için internetden araştırdıgım kadarıyla salata ve marul verdim.Ertesi sabah yem aldım kafes aldım ve aksesuarlar ayna suluk yemlik aldım.Kuş yeni kafesine hemen alıştı, ve aç oldugu için hemen yemeye başladı.Elime aldım ve bir kaç kez kuşu saldım odaya alışamadıgından direk düştü.Bir kaç denemeden sonra (10-15 :D ) oda da rahatça uçabildi bir kaç oyun oynadıktan sonra kuşu kafesine koydum.Ama kuş çok ilgisizce davranmaya başladı.Kuş ilgisiz olunca tabi benimde moralim bozuldu.Sonuçta onu besleyip oyun oynamak istiyordum.Muhabbet kuşum aynanın karşısında aynaya vuruyor sırtına kafasını koyuyor uyumaya çalışıyor.Gözü yarım açık.Sırtını kaşıyor.Sırtında tüy eksik ama dikkatli bakınca görülüyor öyle çok fazla değil.Yani genel olarak ilgisiz yemek yiyor aynaya gidiyor ve günün çoğunlugunu aynanın orda kafasını sırtının üstüne koyup bekliyor.Anca kafese vurup onu hareketlendirince elimi ısırıyor.Ne yapmalıyım ? Kuşun rahatsızlığı mı var ? Yoksa kayboldugu için dışarıda kötü şartlara maruz kaldıgı için sadece sinirli mi? Nasıl evcilleştirebilrim ve tabi en sonunda konuşturabilrim ?

Öncelikle kuşa yapilmamasi gerekenleri yapmissiniz. Kus yeni geldiği bir ortama 1 hafta 10 gün salinmaz kafeste bekletilir etrafi tanimasi için. Size alismasini istiyorsaniz aynayi cikarin. Ve onu avuclamayin. Salmayin. Kus ishal olmuş olabilir fazla yeşillik vermeyin yeni ortamina alismasini bekleyin. Konusmasi için yavru olması lazim kusunuz büyükse konusmayacaktir.

image.php
[/URL][/IMG]

Gördüğünüz gibi fotoğrafların birinde sırtına kafasını koymuş yatıyor.Genelde böyle.Ve elime vuruyor yanına getirince.

erkek bir kuş erişkinliğe geçmiş,konuşturmak ve kendine alıştırmak zor olur.o yüzden götür bir üretimciye salmanın içine atsın,kendine eş bulsun yavrularını eğitirsin

erkek bir kuş erişkinliğe geçmiş,konuşturmak ve kendine alıştırmak zor olur.o yüzden götür bir üretimciye salmanın içine atsın,kendine eş bulsun yavrularını eğitirsin

Acaba bulunduğum ilçedeki petshop lar bu muhabbet kuşunu alıp yavru bir taneyi bana verir mi ?Ya da yeni bir kuş almak istiyorum , konuşması için bu kuşu ne yapmalıyım ?Teşekkürler.

kuşunu alırlar tabi.üzerinede 5-10tl para isterler

Acaba bulunduğum ilçedeki petshop lar bu muhabbet kuşunu alıp yavru bir taneyi bana verir mi ?Ya da yeni bir kuş almak istiyorum , konuşması için bu kuşu ne yapmalıyım ?Teşekkürler.

öncelikle petshop kuşu görmek isteyecektir, eğer hoşuna giderse bi ücret karşılığı sana yenisi verir

dipnot:bizim burdaki petshopçu arkadaş öyle yapıyor...

Çok teşekkür ederim,söylediğiniz gibi bir petshop ile konuşacağım yeni bir kuş eğitmek istiyorum. :D

birde sana naçizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum. forumda araştır istersen sana yakın bir üretici varmı? varsa onlardan almanı tavsiye ederim...

Geri