petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bakamiyaciginiz kuşu almayin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Erol çatar tarafından 26 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Erol çatar

Beğenileri:
    7
    Arkadaşlar bende amatör olarak kuş besliyorum ve bunlar hayatima girdiğinden beridir uzun tatile bile çıkmadım fedakarlik ve özen istiyor . Ama 10 gün önce petshopa kum almak için gittim . Normalde huyum değildir bakmam kuş kafeslerine. Ama gözüme bir kuş takıldı ve ayağı kaniyordu. Adama sordum müşteri getirdi dedi . Kuscuda almış atmış . Hayvanı elime aldım. Ayak parmağı kırılmis ve şişmiş . Sanırım kafes teline sikistirmislar. Ve kuş o kadar yağlanmış ki acaip sağlık siz görüntüsü vardı . Kuşa acıyıp kuşu satın aldım . Ayağını tedavi ettirdim.veteriner çok anlamıyor zaten pansuman yapdi. Eve gelince kuşun ayagina pansuman yapip zeytin yağı sürdüm ve hamurla yarayı kapattim. Düz tutması için böyle yaptım. Ve bugün hayvan kendisi ayagindaki kurumuş hamuru çıkarmış ve şişlik bayagi inmiş . Lütfen onlara yaklasirken kendi canınız ı yakıcak haraketler yapmayın . Hayvanların dili yoktur . Hayvanlar aciz dir . Onlar sizi eğlendirmek için yaratilmamisdir. Herşeyin yaratılış amacı farklıdır. Ve pet edindiginizde. Ona arkadaş gibi davranın. Bunların günahını almayın zira onlar da sahitligini yapıcak öbür dünyada . Ve kuş çok saglikli çıktı dışı olmasina ragmen kanarya taklidi yapıyor ve ele geliyor . [​IMG][​IMG]

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Tebrik ederim.Yaptığınız bir insanlık dersi.Maaşallah kuş da çok sağlıklı görünüyor.Dediğiniz gibi onlar öbür dünyada bizim için şahitlik edecekler ona göre davranmalıyız.Tekrar tebrik ediyorum.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Tebrik ederim. Umarım herkes sizin gibi düşünceli olur bir canlıyı sahiplenirken.

4. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Çok güzel söylemişsiniz ben de aynı düşüncedeyim. Allah razı olsun o canı kurtardığınız için.

5. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    Kuş müthiş güzel yaptığın hareket kuştan da güzel ne mutlu kendinden başka canlıları da düşünebilen insanların hala olmasına

6. YakupEmsalsiz

YakupEmsalsiz New Member

Beğenileri:
    0
    Helal olsun örnek davranış budur allah işini gücünü rast getirsin

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Tebrik ederim sizi cok güzel bir arkadas sahiplenmissiniz

8. huseyinvurur

Beğenileri:
    1
    Gerçekten helal olsun Dünyayı güzellik kurtaracak denmiş ya hani işte bir örneği

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Taktir edilecek bir davranış. Bravo.
    Bu sadece kuşlarla sınırlı bir konu değil. Kedi ve köpekleri de sıkılıp sokağa salanlar var. O hayvanlar dış ortama alışık değil ve çoğu hastalık ve açlıktan ölüyor. Sonuçta bir can taşıyor hepsi. Bakamayacağınız hayvanı almayın. Hayvan almayı düşünen arkadaşlarınızı öncesinde bakımı konusunda araştırma yapmaya teşvik edin.

10. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    Allah sizden razı olsun, kusunuz çok güzel insallah kendisi gibi güzel yavruları olur, sarı yüzleri çok beğeniyorum, eş olarak da sarı yüz almanızı öneririm, rainbow da olabilir

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. İbrahim Halil GELOĞLU

Beğenileri:
    0
    Gereken yorumlar zaten yapılmış. Allah hakkınızda hayırlısını versin.

12. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    Davranışınız takdire şayan.

#12 BURAKBASKAN, 28 Mart 2016
    Son düzenleme: 28 Mart 2016
  13. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0