Karadeniz Pet

Bakamiyaciginiz kuşu almayin

Erol çatar

Yeni Üye
Arkadaşlar bende amatör olarak kuş besliyorum ve bunlar hayatima girdiğinden beridir uzun tatile bile çıkmadım fedakarlik ve özen istiyor . Ama 10 gün önce petshopa kum almak için gittim . Normalde huyum değildir bakmam kuş kafeslerine. Ama gözüme bir kuş takıldı ve ayağı kaniyordu. Adama sordum müşteri getirdi dedi . Kuscuda almış atmış . Hayvanı elime aldım. Ayak parmağı kırılmis ve şişmiş . Sanırım kafes teline sikistirmislar. Ve kuş o kadar yağlanmış ki acaip sağlık siz görüntüsü vardı . Kuşa acıyıp kuşu satın aldım . Ayağını tedavi ettirdim.veteriner çok anlamıyor zaten pansuman yapdi. Eve gelince kuşun ayagina pansuman yapip zeytin yağı sürdüm ve hamurla yarayı kapattim. Düz tutması için böyle yaptım. Ve bugün hayvan kendisi ayagindaki kurumuş hamuru çıkarmış ve şişlik bayagi inmiş . Lütfen onlara yaklasirken kendi canınız ı yakıcak haraketler yapmayın . Hayvanların dili yoktur . Hayvanlar aciz dir . Onlar sizi eğlendirmek için yaratilmamisdir. Herşeyin yaratılış amacı farklıdır. Ve pet edindiginizde. Ona arkadaş gibi davranın. Bunların günahını almayın zira onlar da sahitligini yapıcak öbür dünyada . Ve kuş çok saglikli çıktı dışı olmasina ragmen kanarya taklidi yapıyor ve ele geliyor .
ccbadbd37fa52ef661759224b487aa58.jpg
91a5c10323b0eaeabff620fc8af01ffe.jpg

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tebrik ederim.Yaptığınız bir insanlık dersi.Maaşallah kuş da çok sağlıklı görünüyor.Dediğiniz gibi onlar öbür dünyada bizim için şahitlik edecekler ona göre davranmalıyız.Tekrar tebrik ediyorum.

Tebrik ederim. Umarım herkes sizin gibi düşünceli olur bir canlıyı sahiplenirken.

Çok güzel söylemişsiniz ben de aynı düşüncedeyim. Allah razı olsun o canı kurtardığınız için.

Kuş müthiş güzel yaptığın hareket kuştan da güzel ne mutlu kendinden başka canlıları da düşünebilen insanların hala olmasına

Helal olsun örnek davranış budur allah işini gücünü rast getirsin

Tebrik ederim sizi cok güzel bir arkadas sahiplenmissiniz

Gerçekten helal olsun Dünyayı güzellik kurtaracak denmiş ya hani işte bir örneği

Taktir edilecek bir davranış. Bravo.
Bu sadece kuşlarla sınırlı bir konu değil. Kedi ve köpekleri de sıkılıp sokağa salanlar var. O hayvanlar dış ortama alışık değil ve çoğu hastalık ve açlıktan ölüyor. Sonuçta bir can taşıyor hepsi. Bakamayacağınız hayvanı almayın. Hayvan almayı düşünen arkadaşlarınızı öncesinde bakımı konusunda araştırma yapmaya teşvik edin.

Allah sizden razı olsun, kusunuz çok güzel insallah kendisi gibi güzel yavruları olur, sarı yüzleri çok beğeniyorum, eş olarak da sarı yüz almanızı öneririm, rainbow da olabilir

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Davranışınız takdire şayan.

Son düzenleme:
Tebrik ederim
Rabbim sizden razı olsun

Geri