petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bakar mısınız lütfen..Kanatların kopması.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve İsmail Altındağ tarafından 10 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. İsmail Altındağ

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. Muhabbet kuşum bir arkadaştan bana geçme. yaklaşık 3 hafta falan oldu bana geleli. Kanatlarının çekilmiş olduğunu ve tekrar çıkacağını söyledi. Benim fazla bir fikrim yok fakat şöyle bir sorun var son bir kaç gündür. Muhabbet kuşum uçmaya çalıştığında, çırpındığında aşağıdaki resimlerde olduğu gibi kanat tüyleri yamuluyor ve daha sonra da kökünden kopuyor. Bugün sabah baktığımda kanadın koptuğu yerde kanama olmuş. Biraz fazla kaşınıyor gibi ve kaşındığında kepek benzeri birşeyler dökülüyor. Yem yemesinde, ötmesinde vs. herhangi bir sıkıntı yok. Bilgisi olan arkadaşlardan ricam, lütfen yardımcı olur musunuz? Ayrıca yaşı hakkında da bilgi verirseniz sevinirim. Tekrar iyi akşamlar ve şimdiden teşekkürler.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Bir çeşit tüy hastalığı. Geçmiş olsun. Kanatlılardan anlayan bir veterinere götürün. Böyle bir kuşumu Baytril vererek tedavi etmiştim. %2,5 veya %5 lik sıvı çözeltiden alırsan nasıl kullanacağını anlatırım.

3. İsmail Altındağ

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim. Fakat götürebileceğim bir veteriner bulunduğum yerde yok. Yarın Baytril alırım. Nasıl kullanmam gerekir acaba anlatırsanız sevinirim.

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Her gün ağzına 1-2 damla.
    Suyunu her gün dtazeyeyip 100ml suluğa 0,5ml ilaç kullanabilirsin.
    Bayrtil %5lik olanını alırsın. %10luk varsa ölçüleri yarı yarıya düşürürsün.

5. İsmail Altındağ

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim, fakat bu tedaviye kaç gün devam etmem gerekir?

6. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    10 gün kadar ver bunu.. Sonra 1 gün probiyotik (Evde mayalanmış yoğurdun suyu suluğa %50 olur) ve kullanıyorsan peşine bir gün de vitamin. Daha sonra her gün suyunu tazelersin. Bu tedavinin sonucunu almak 1 ayı bulabilir.

7. İsmail Altındağ

Beğenileri:
    0
    Tamam. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. İnşallah iyi olur. İlerleyen günlerde durumundan bilgi veririm tekrar. Saygılar.

8. tansuahci

tansuahci Member

Beğenileri:
    1
    kuşunuzu kafes dışında mı salıyorsunuz?

9. İsmail Altındağ

Beğenileri:
    0
    Tansu bey ne demek istediğinizi anlayamadım ama kafes sürekli açık çıkmak isterse çıkıyor kendisi. Zaten uçamıyor. Gezinip geri giriyor içeriye.

Sayfayı Paylaş