Karadeniz Pet

Bakar mısınız?

Gizem TÜRKCAN

Paylaşımcı Üye
Daha önce de konu açmıştım. 3 aylık erkek kuşum yemliğin tüneğine sürtünüyor sürekli.Bugün bi baktım tünekte ve kuşun poposunda kırmızılık var. Sürtüne sürtüne kanatmış mı? Ne yapmak lazım bi yardımcı olur musunuz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:40 -->-> Daha önceki mesaj 12:49 --

??????????

Fotoğraf koyarsanız muhakkak birileri yardımcı olacaktır. Alışıldık bir durum değil, bir veterinerden yardım almalısınız. Yara varsa bir pamuk yardımıyla Batticon sürebilirsiniz ama veterinere götürecekseniz kızarıklığın muayenesini zorlaştırabilir. Veterinere götürme imkanınız yoksa sürün. Sürmeden de fotoğraf koyun ki görüp anlaşılsın ve yardım edilebilsin. Geçmiş olsun.

Fotoğraf koyarsanız muhakkak birileri yardımcı olacaktır. Alışıldık bir durum değil, bir veterinerden yardım almalısınız. Yara varsa bir pamuk yardımıyla Batticon sürebilirsiniz ama veterinere götürecekseniz kızarıklığın muayenesini zorlaştırabilir. Veterinere götürme imkanınız yoksa sürün. Sürmeden de fotoğraf koyun ki görüp anlaşılsın ve yardım edilebilsin. Geçmiş olsun.

Kuş sürekli kizismis kuslarin yapacagi turden hareketler yapiyor ama daha 3 aylik ve tek olarak bakmayi dusunuyorum es alamam.Surekli yemlige surtunuyor garip civilti sesleri cikariyor ama daha cok erken degil mi bunlari yetiskin kuslar yapar diye biliyorum.Yemi keten tohumlu falan ondan mi oldu acaba.Coluk cocugum var.En sonunda bunu verip disi kus almayi bile dusundum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:06 -->-> Daha önceki mesaj 19:03 --

Daha once de kus baktik ama boyle bir seye ilk defa rastliyorum

kuşta bit var bence :)

Tüylerinin arasina baktim bit falan yoktu.Kepek gibi seyler dokuyor sadece.2 gun once yikadim tertemiz oldu.Kuş erken kizisti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:48 -->-> Daha önceki mesaj 19:45 --

Kusu egittim ele geliyor basini oksatiyor isirma huyu yok.Ama bu durum sinir ediyor insani.

Anormal tüy, anormal tüy gelişimi değişimi dökümü,
Kanama
Gibi problemleri varmıdır ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Anormal tüy, anormal tüy gelişimi değişimi dökümü,
Kanama
Gibi problemleri varmıdır ?

Hayir hicbir sekilde oyle bir problem yok gayet saglikli hareketli kendini sevdiren isirmayan bir kus 3 aylik ama es istiyor.

poposundaki kırmızılığın sebebini bilmiyorum ama benim kuşumunda aynı sorunu olmuştu . dışkısı tüyüne yapışmıştı oda rahatsız olduğu için onu düşürmeye çabaladı sonra baktım kırmızılık olmuş . bu bi sebep ama sizinkisi başka sorunda olabilir tabi .

poposundaki kırmızılığın sebebini bilmiyorum ama benim kuşumunda aynı sorunu olmuştu . dışkısı tüyüne yapışmıştı oda rahatsız olduğu için onu düşürmeye çabaladı sonra baktım kırmızılık olmuş . bu bi sebep ama sizinkisi başka sorunda olabilir tabi .

Kirmizilik falan yok simdi zaten belli belirsizdi.Surekli surtunuyo deli ediyo insani bir de garip sesler cikariyor.

Geri