petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bakar mısınız?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve hure44 tarafından 26 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. hure44

hure44 Guest

Arkadaşlar Mabıtımı aldım sağlıklı mı ? erkek mi? kaç aylık? gibi sorularım var
    bu arada gaga taşının yeri olmuş mu? biraz sallanıyor ama bisiolmaz herelade bu arada geldiğinden beri ne yem nede su içti (suda 20 damla vitamin var)bide gözünü kapatıyor arada çok hareket etmiyor oysa alırken çok hareketliydi
    FOTOLAR

2. Yılmaz Ç.

Hocam sen ne yaptın 20 damla vitamin verirsen kuş ishal olur. Gaga taşını ulaşabileceği bir yere koy. Ordan zorlanır hayvan tünek al. Ama plastik önermiyorum tahta alman daha sağlıklı olur. 2 tane tahta alsan yeter. Plastik tüneği çıkar. Kalamar kemiği ve kuş kumuda al. Bit spreyi ve banyolukda al. Vitamini sürekli verme 2 haftada bir ver ve 5 damla damlat. 20 damla çok değiştir o suyu.

3. hure44

hure44 Guest

Öncelikle saolun kutuda 20 damla diyordu satıcı da 20 damla demişti hemen değiştiriyorum

4. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    hareketli olmaması normal yeni gelmiş bir kuşun hemen coşmasını beklemeyin.Sabır edin ona zaman verin fazla rahatsız etmeyin eski neşesine kavuşacaktır.

5. ümit aclıan

tünekleri uçurmaların arkasındaki tahtalarla değiştirebilirsiniz.

6. hure44

hure44 Guest

Fur Elise dinletiyorum Cevabınız için teşekürler

7. ümit aclıan

vitamini büyük suluklara 20 dam. dökülüyo küçüklere 5 damla yeter

8. ümit aclıan

bide ishal durumu varsa ince yem ve patates haşlaması huşu iyileştirir inş.

9. H. Mehmet YILDIZ

10. hure44

hure44 Guest

Yok ishal değil ancak gelirken biraz ishal gibiydi şimdi düzeldi teşekürler

11. hure44

hure44 Guest

Gaga taşını tüneğin yanına getirdim artık yetişebilir sanırım

12. Yılmaz Ç.

Küçük zaten suluğu. 5 damla yeter bence. Benimkiyle aynı duruyor.

13. hure44

hure44 Guest

Peki kaç aylık yem kırabilir mi hiç yeme yaklaşmıyor?

14. Yılmaz Ç.

Yaklaşır kardeşim merak etme. Olmazsa yere biraz yem serp bi bak bakalım yiyor mu?

15. hure44

hure44 Guest

Altı ızgaralı döktum ordan da yemedi elimden de yemedi yakinda alisir sanirim seviyorum izin veriyor kafes kapisi acik kaliyor ama cikmiyor canim kusum

16. hure44

hure44 Guest

17. Yunus Emre OĞUZ

evet güzel olmuş ama kafes çok aşağıda kuşun tüneklerde saten en altta buda kuşda korku ve güvensizliğe sebeb olur çünkü bilirsiniz kuşlarda en yüksekde baskın kuş olur bel hiazsına flan koyun kafesi tünekleride az kaldırın yukarı kuş öle altta sen dev gibi olmasın bide en yakın zamanda bi kalamar kemiği edin

şunuda ekleyim 2 yemliğede yem koyma 1 inde yem 1 inde kuş kumu olsun

18. Mehmet ŞEKER

kuş 3,5 aylık sağlık bir kuş. cinsiyet erkek gibi görünüyor. 7-8 damla vitamin yeterli.

19. hure44

hure44 Guest

Tunegi yuksege koyarsam yemlere yetişemez diye korkuyorum birde kus kumu ne ise yariyor?
    Ne yeme nede suya yaklasmadi yerinde duruyo buda beni korkutuyor

20. aleynaa

aleynaa Guest

çok küçük değil ki yetişebilir merak etme aç kalınca nasıl yer :) arkadaşlarından ayrılmış zaten durgun olması normal

Sayfayı Paylaş