Karadeniz Pet

Bakar mısınız?

H

hure44

Guest
Arkadaşlar Mabıtımı aldım sağlıklı mı ? erkek mi? kaç aylık? gibi sorularım var
bu arada gaga taşının yeri olmuş mu? biraz sallanıyor ama bisiolmaz herelade bu arada geldiğinden beri ne yem nede su içti (suda 20 damla vitamin var)bide gözünü kapatıyor arada çok hareket etmiyor oysa alırken çok hareketliydi
FOTOLAR
rxr7v.jpg

rxr8p.jpg

rxr9b.jpg

Hocam sen ne yaptın 20 damla vitamin verirsen kuş ishal olur. Gaga taşını ulaşabileceği bir yere koy. Ordan zorlanır hayvan tünek al. Ama plastik önermiyorum tahta alman daha sağlıklı olur. 2 tane tahta alsan yeter. Plastik tüneği çıkar. Kalamar kemiği ve kuş kumuda al. Bit spreyi ve banyolukda al. Vitamini sürekli verme 2 haftada bir ver ve 5 damla damlat. 20 damla çok değiştir o suyu.

Öncelikle saolun kutuda 20 damla diyordu satıcı da 20 damla demişti hemen değiştiriyorum

hareketli olmaması normal yeni gelmiş bir kuşun hemen coşmasını beklemeyin.Sabır edin ona zaman verin fazla rahatsız etmeyin eski neşesine kavuşacaktır.

tünekleri uçurmaların arkasındaki tahtalarla değiştirebilirsiniz.

vitamini büyük suluklara 20 dam. dökülüyo küçüklere 5 damla yeter

bide ishal durumu varsa ince yem ve patates haşlaması huşu iyileştirir inş.

Yok ishal değil ancak gelirken biraz ishal gibiydi şimdi düzeldi teşekürler

Gaga taşını tüneğin yanına getirdim artık yetişebilir sanırım

Yaklaşır kardeşim merak etme. Olmazsa yere biraz yem serp bi bak bakalım yiyor mu?

Altı ızgaralı döktum ordan da yemedi elimden de yemedi yakinda alisir sanirim seviyorum izin veriyor kafes kapisi acik kaliyor ama cikmiyor canim kusum

evet güzel olmuş ama kafes çok aşağıda kuşun tüneklerde saten en altta buda kuşda korku ve güvensizliğe sebeb olur çünkü bilirsiniz kuşlarda en yüksekde baskın kuş olur bel hiazsına flan koyun kafesi tünekleride az kaldırın yukarı kuş öle altta sen dev gibi olmasın bide en yakın zamanda bi kalamar kemiği edin

şunuda ekleyim 2 yemliğede yem koyma 1 inde yem 1 inde kuş kumu olsun

kuş 3,5 aylık sağlık bir kuş. cinsiyet erkek gibi görünüyor. 7-8 damla vitamin yeterli.

Tunegi yuksege koyarsam yemlere yetişemez diye korkuyorum birde kus kumu ne ise yariyor?
Ne yeme nede suya yaklasmadi yerinde duruyo buda beni korkutuyor

çok küçük değil ki yetişebilir merak etme aç kalınca nasıl yer :) arkadaşlarından ayrılmış zaten durgun olması normal

Geri