Karadeniz Pet

Bakar mısınız?

Tunegi yuksege koyarsam yemlere yetişemez diye korkuyorum birde kus kumu ne ise yariyor?
Ne yeme nede suya yaklasmadi yerinde duruyo buda beni korkutuyor

yemler için alta ikisinin önüne yanlamasına 1 tünek koyarsınız ihtiyaçı olduğunda iner oraya kuş kumu kuşlarda mide flan olmadığından kuşlar yedikleri taşlarla yemleri öğütüyorlar yenilen yemler taşlığa gidiyor taşlık saten adı üzerinde ordaki taşlar tarafından sıkıştırılıp öğütülüyor kuş hem daha kolay sindiriyor hemde daha çok yararlanıyor yemden

Tahta tünek önerisini yineliyorum. Gaga taşına yetişir. Fazla tünek kullanma kuş hareketli olsun. Böyle 2 tane ideal sayıda.

Cevaplariniz icin teşekürler arkadaslar bana alisana kadar tunekleri degistirmeyecegim cunku elimi soktugumda cok korkuyor kenara gidiyor birde tunekler kafesin demirlerine kenetlenemiyor ve yukari cikarinca tunek asagi dusuyor ne yapmaliyim?

Moderatör tarafında düzenlendi:
bi kücük sac lastiği oluyo böle cok küçük onun gibi bir şeyle o kafesin tellerine giren yerlerini dışardan lastiği sararak sıkıştırabilirsin

Kafes icinde cok degisiklik yapmam gerektigini biliyorum ama arkadaslarin onerisi uzerine degistirdim sizce olmus mu olmamissa nasil yapmaliyim birde 5 dakikadan beri kafesin alt kisminda takilmaya basladi bi ara kafeste ucmaya calisiyodu

http://t1308.hizliresim.com/1d/u/ry0jn.jpg

Peki surekli alt kisimda durmasinin nedeni nedir? (Biliyorum cok soru soruyorum/ma mabitimi cok seviyorum)

bir tüneği yukarı taksana :) yukarı çıkabilsin en azından :)

güncelleme: son sayfaya bakmamıştım :)

alt kısımda durmasının nedeni de yeni olmasıdır. zaman tanı :)

Teşekurler onu kendime nasil alistirabilirim elimden yem verdim sadece bakti yemedi

ben 1 tüneği yemlerin ikisinin önüne paralel koy demiştim ikisinede erişebilsin yemlere :/

İkisinin onune parelel koymaya calistim ama koyamadim bana alisip saldigimda yaparim artik

Arkadaslar hala alt kisimda yatarken isiklari kapatigimizda tunege cikamayip ihtiyaclarini gideremezse (karanlik ya)

Hala susuyya ve yeme dokunmadi/hala alt kisimda bugunb benden daha cok korkuyor :-(
Fotolar

yemek yemeye başladımı dıye soprcaktım dişi oldugunu sanırsam burundakı renklerden anlıyolar bnde dün kus aldımda yemeyıne pek dokunmuyor alıstırdıysan nasıl yaptın dıye sorcaktım :)

Yemeğe dokunmuyor daha tam alismadi benimkide ama elimden yedirmeyi başardim biraz guven duydu eskisi kadar korkmuyor bence erkek benimkisi gaga burun deligi mavimsi

Geri