Karadeniz Pet

Bakarmısınız dışkı normal mi

Cem Bora AKINCI

Meraklı Üye
arkadaşlar 2 saat önce bu videoyu paylaşıp kuşta denge sorunu var demiştim ve aşırı halsizlik var buyrun video:

http://www.youtube.com/watch?v=SUEimZoE_Cg&feature=youtu.be

Şimdi ise halsizliği aynı şekilde devam ediyor ama uçma mesafesi normalde yerden omzuma kadarken şu an bu kadar uçabiliyor nedeni nedir buyrun bu da uçma videosu:

20150105 013320 - YouTube

ayrıca yere yem atmıştım yemliğe çıkamaz diye ama genede dışkı belli oluyor buda dışkısı:

Ezrvrv.jpg

jvXlX9.jpg

sizce sorun ne ev biraz soğuk oluyor (18 derece) acaba soğuk algınlığı falanmı ? halsizlik bugün gözüme çarptı uçma sorunu 1-2 gündür var. yavru diye önemsemedim ama gitgide azaldı uçma ve şu an bu durumda

ishal olmuş olabilir sanırım .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:48 -->-> Daha önceki mesaj 01:47 --

videoyu şimdi izledim . sanırım ceyranda kalmış diye düşünüyorum . üşütmüş dışkısıda ondan öyle . Allah korusun ben bir kuşumu böyle kaybettim inşallah iyileşir .

halsizlik ve denge sorununun nedeni sizce ishalmidir?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:49 -->-> Daha önceki mesaj 01:49 --

sizin kuşunuz nasıldı denge sorunu falan varmıydı böyle

benimki uçamıyordu bile . oldugu yerde sönük bir şekilde kalıyordu . birazda kendini kabartmıştı . 2 3 gün içindede kaybettim . ceryanda kalması muhtemel . dışkısı normal değil çünkü cok sulu

Yemi sadece darıdan ibaretse dışkının rengi biraz koyu gibi. Aspur da veriyorsanız normal.

sadece yem veriyorum. halsizlik ve uçma sorunu neden peki sizce ne yapmam gerekir?

suyuna vitamin desteği iyi gelebilir . daha bilgili arkadaşlar konuyu görüp yardımcı olur umarım

nesi var bilmiyorum ama bence mümkün mertebe sıcak bi yere koyup veya üzerine birşey örtüp kafesinde bekletilmesi yormamak en iyisi bi süre bence suyuna vitamin koyup kafese bıraklılması en doğrusu

peki durum devam ederse sizce petshopa götürsem ordakiler yardımcı olabilir mi?

İshal gibi görünmüyor. Bence kuş uçmak isteyip uçamıyor hasta halsiz olsa tiylerini kabartıp durur. Kuyruğu kanatları çok kısa geldi bana ondan uçamıyor olabilir.

suyuna vitamin koydum kafesin önü açık kalacak şekilde kazakla örttüm üstünüde 1-2 gün beklicem inşallah düzelir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:57 -->-> Daha önceki mesaj 01:56 --

zaten kuş yavru adam akıllı uçamıyordu. mesela yerden en fazla göğüs hizasına kadar ama bu günden güne artacağına azaldı anormallik burda

petşop değil veterinere götürün . veya kuşçulara. bu alanda en son bilgiye sahip petşopculardır . ölür bu diyip yenisini satmak isteyebilirler

Ustalardan cevap beklemek daha doğru olur.

eğer yavruysa . ucamaması normal . benim kuşumda 1 1.5hafta kafese bile koncak mesafeye ucamadı . zamanla bi bakıcaksınız havada takla atıyorlar

dediğim gibi uçamaması normal ama gitgide azaldı uçması ve dengede duramıyor tüneğe bile çıkmıyor. ustalarda inşallah görüp sizin gibi bi yorumda bulunurlar

Son düzenleme:
Petshoptan petshopa değişir ama vicdansız bir adama denk gelirsen sırf sana ilaç vb. satmak için biliyorum ayağına yatabilir. Hayvana daha fazla zarar verebilir.

o zaman sen yorumları beklemeden yarın ilk iş olarak bi götür kuşu . geç olmasın Allah korusun . illa burdan tavsiyede bulanan arkadaşlar olur ama kuşlar hassas canlılar üzülüceğin bi durumla karşılaşma . götürürkende kafesin üstünü cok iyi ört havalar cok soguk . aman dikkat

kafes yerine kutuyla götürürüm sanırım en azından daha sıcak olur. Sabah kalktığımda gene aynı olursa öyle yaparım. Veterinere götürmek isterim ama malum öğrencilik açıkcası çekiniyorum ne kadar isterler diye hayatımda hiç gitmedim

Geri