Karadeniz Pet

bakarmısınız

Emre TURGUT

Meraklı Üye
kuşlarım bugün çiftleştiler ama dişi kuşum kuyruğunu aşağı yukarı çok yavaş hareket ettiriyor neden olabilir ? :confused: :confused: :confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:57 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

güncell ++++++

kuşlarım bugün çiftleştiler ama dişi kuşum kuyruğunu aşağı yukarı çok yavaş hareket ettiriyor neden olabilir ? :confused: :confused: :confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:57 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

güncell ++++++

Kuşunuz dişi ise

Erkek kuşu gördüğünde yanına yaklaştığında ona karşı yakın durur, kuyruğunu havaya kaldırır, göz bebekleri küçülür, tünek üzerinde sabit durur hiç kımıldamadan erkeği bekler.

diye bir yazdı buldum.bir kez yapmış olmaları tekrar yapmak istemeyecekleri anlamına gelmiyor sanırım.hiç çift kuş bakmadım o yüzden bilgili değilim.birazdan bilgili arkadaşlar yardım eder :)

Ben sorunuzu tam anlamadım ama eğer çiftleşme sırasında yavaş hareket ettiğinden bahsediyorsanız bu normal bir davranış.

Heleki ilk seferde gayet normal. Neticede bir dişi ve istemem yan cebime koy imasını çaktırmadan yapmaya çalışıyor.:) Bir kaç kuluçka geçirsin normalleşir.

Çiftleşme sonrası bu oluyor diyorsanız, Kuşun şaşkınlığına vermek lazım :)

Geri