Karadeniz Pet

Bakarmısınız

veysel boz

Meraklı Üye
ilk yumurtam geleli 19 gün oldu bugün tahmini ne zaman çatlar kaç güne çıkmazsa müdahale etmeliyim

Yumurtanın geldiği gün değil de kuluçkaya yatmaya başladıktan sonra (dolu olduğundan eminseniz) 18-19 güne çıkarlar.

ilk yumurtayı yaptığı ilk günden beri yatıyor bu gün tam 19 gün oldu doluluk testi yapmadım nasıl yapabilirim

Yumurta kaçıncı yumurta ? Yani söylenmek istenen şu yumurta ilk yumurta olabilir eğer o günden itibaren sayıyorsan yanılıyor olabilirsin çünkü anne ikinci veya daha sonraki yumurtada yatmış olabilir o günden itibaren sayman gerekir.
Yumurtayı yavaşça alıp telefonun bir flaşı ile bakıp dolu olup olmadığını kontrol edebilirsin.
Ayrıca ben 19. günden sonra müdehale edilmesi gerektiğini düşünüyorum özellikle yumurtada bağıran bir yavruyu çıkartmadığım için öldüğünden beri. Sende kontrol ederken ses varmı diye dinle.

Günü geçmiş veya günü gelmiş yumurtaları boş diye atmadan önce içinde yavru olup olmadığını anlamak için bir su testi yapılıyor. Ilık suya yumurtaları koyup hareket olup olmadığına bakılabilir.
[YOUTUBE]bvBxfqVRUdk[/YOUTUBE]

İlk yumurtadan itibaren yatsa bile bazen üçüncü yumurtaya kadar ısıtmayabiliyorlar. 23. güne kadar yolu var. Ancak en temizi ilk yumurtadan itibaren 10 gün sonra ışık ile kontrol yapmak.

Bugün baktım ses falan var mı diye bişey yok. Annemede ilk 2 yumurta mor gibi geldi dolu bunlar dedi ama ne kadar doğrudur bilmem annelik içgüdüsü herhalde :)2-3 gün daha sabır o zaman abi dişi gerçekten çok iyi yattı biraz ürkek yuvaya dokunulduğunda bile çıkıyor ama mümkün olduğunca az rahatsız etmeye çalıştık inşallah sağlıkla doğarlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:02 -->-> Daha önceki mesaj 15:01 --

Günü geçmiş veya günü gelmiş yumurtaları boş diye atmadan önce içinde yavru olup olmadığını anlamak için bir su testi yapılıyor. Ilık suya yumurtaları koyup hareket olup olmadığına bakılabilir.
[YOUTUBE]bvBxfqVRUdk[/YOUTUBE]

teşekkürler uğur bey eğer çıkmazsa denicem

Geri