Karadeniz Pet

bakarmısınız

Benimki çıkmıyordu illa parmağımda çıkçaktı 3 . Gün dayanamadım çıkmadı çıkmadı parmağıma alıp çıkardım başta bi uçmadı baktı etrafa sonra uçtu uçtu kafesin üstüne kondu çarpmadı hiç bir yere eşşek ya o günleri nasıl hatırladım bebek gibi resmen hala bile seslenmeden çıkmaz

anladım öncelikle hoş geldiniz kuşunuza biraz zaman tanıyın ben bir taktik geliştirdim hiç ellemedim 2 hafta kendisi geldi bana sadce sevin kafeste çıkarmayın
Onu nasıl yaptınız bir arkadaşımda da öyle oldu tatile gitmişlerdi kafese kimse yanaşmadı 1 hafta sonra kuş resmen kendi kendini eğitmiş şuan 1 gündür yavru var benim elimde de ama kuş eğitmesi de zevkli bakması da yahu

sabredin görüceksiniz size yakınlaşıcak ve sizden korkmaması gerektiğini anlıycak sadece kafesin kapağını açık tutun çıkarsa kendisi dolaşır

dışardan yeni gelen kuş stresli ve tedirgin olur. genelde alışık olmadığı bir ortama girdiği için korkaktır aynı zamanda. 4 ve ya 5 gün kafesten çıkarmayıp onunla kafes dışından sohbet eder gibi ve elinizi hafifçe kafes üstünde gezdirerek konuşursanız hızlı bir adaptasyon yaşar. tedirgin korkak ve stresli kuşun kendine zarar verme ihtimali yüksektir. eğer kuşu kafesten 4 5 gün çıkarmazsanız yeni evine kafesine ve size daha çabuk alışır. 4 5 gün ilk 3 günden sonra yani 4. ve 5. gün kuşun kafesini açıp parmağınızı ayaklarına doğru doğru yaklaştırın. başta kaçacaktır. ama siz ısrar edip onu takip edin. yavaş yavaş ele gelmeyede başlar.5. ve ya 6. gün artık parmağınızın üstünde dışarı çıkarıp salın. mümkünse geniş bir oda olsun. iyi hobiler.