Karadeniz Pet

bakıcı kuşlar

Furkan AYDOĞDU

Paylaşımcı Üye
s.a bugün bi kaç kuş getirttik 9 tane jumbo çift var onlara 3 çift bakıcı olsun die kuş aldık ama kuşlar pakistan muhabbeti yani normal muhabbetten boyutu baya küçük sizce bu hayvanlardan bakıcı olurmu yani altına yumurta atsak kaç tane makar , jumboların yumurtalarını onlara koymayı düşünüyoruzda

kuşun bakıcılık hünerine bağlı 4 yada 5 tane koyabilirsiniz, rahat bakarlar ama çabuk yıpranırlar. Kuşların iyi bakıcı kanından geldiklerinden eminmisiniz

kuşun bakıcılık hünerine bağlı 4 yada 5 tane koyabilirsiniz, rahat bakarlar ama çabuk yıpranırlar. Kuşların iyi bakıcı kanından geldiklerinden eminmisiniz

abi kuşları yeni aldık tam bilmiyoruz kuşlar başka ülkeden geldiler pakistan muhabbet olduklarından nasıl bakıcı olurlar die sormak istedim yani 4-5 tane yumurta koysak bakmada sorun yaşarlarmı die

bence bir kere kendi yavrularını çıkarsınlar, onları büyütmelerine göre bakarsın, ama bakıcı kan olduklarından emin değilsen belkide senin jumboların daha iyi bakacak yavurlara

Ali İsmail Ustama katılıyorum ilk ağız kendi 2 3 yavrusuna baktır duruma göre Jumbo yumurtası kaydirirsin

Pakistan muhabbetleri bakıcı kuşlardır. Ama 4 taneden fazlaya bakarken zorlanıyorlar. Birde şu var onların yetiştirdikleri diğer kuşlarla kıyaslandığında daha ufak kalıyor. Ben dişisi ölen çiftimin altındaki yumurtaları alıp pakistanlıların altına koydum çok güzel baktılar ama cüsselerince beslediklerinden biraz ufaklar bakılan yavrular.

bence bir kere kendi yavrularını çıkarsınlar, onları büyütmelerine göre bakarsın, ama bakıcı kan olduklarından emin değilsen belkide senin jumboların daha iyi bakacak yavurlara

abi biz daha yavru alamadık ama şöyle düşünüyorduk ilk kuluçkayı bakıcılara vericektik iki veya üçüncüde kendini yatırmayı düşünüyorduk yani daha fazla yavru alabilmek için bize öyle tavsiye ettiler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:49 -->-> Daha önceki mesaj 12:48 --

Pakistan muhabbetleri bakıcı kuşlardır. Ama 4 taneden fazlaya bakarken zorlanıyorlar. Birde şu var onların yetiştirdikleri diğer kuşlarla kıyaslandığında daha ufak kalıyor. Ben dişisi ölen çiftimin altındaki yumurtaları alıp pakistanlıların altına koydum çok güzel baktılar ama cüsselerince beslediklerinden biraz ufaklar bakılan yavrular.

ufak kalıyorlarsa kötü olur benimde aklıma geliyor nasıl beslicek çünki kuşun kendine göre bi hacmi vardır , teşekkürler

Geri