petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bakım ve beslenme

Konusu 'Bakım Beslenme Üretim ve Yetiştirilmesi' forumundadır ve Fearless38 tarafından 29 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Fearless38
    Gizli

Herkese merhaba. Arkadaşlar muhabbet kuşları hakkında bazı sorularım olacak. Bilgili ve deneyimli usta arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

1) Muhabbet kuşlarının tırnakları kesilmelimidir? Profesyonel olarak muhabbet kuşu besleyen üretici arkadaşlar düzenli olarak kuşlarının tırnaklarını kesiyor mu?

2) Tahta tünek, tahta yavruluk gibi malzemelerin bit yaptığını duymuştum ne derece doğru bilmiyorum ancak bu bit, pire gibi zararlılar konusunda usta arkadaşlar hangi marka ürünleri ne sıklıkla kullanıyorlar, ne gibi önlemler alıyor?

3) Mama olayında bu işi profesyone olarak yapan arkadaşlar nasıl bir karışım kullanıyor? Kafama takılan husus mamanın içine ilave olarak kuru mama benzeri birşey katıyorlar. Bunun tam olarak içeriği nedir? Hazır olarak mı alınıyor yoksa bunuda mı hazırlıyorlar? Profesyonel üretici bir arkadaş kendi tarifini verirse gerçekten çok sevinirim.

4) Hazır olarak satılan içine hiç ilave yapılmadan kullanılabilecek bir mama var mı? Varsa markası nedir?

5) Kuşların suyuna eklenen vitaminlerde en kalitelisi hangisidir? Hangisinin kullanılması en uygundur?

2. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    kuşuna tahta tünek alırsan tırnakları aşınır hiç kesmene gerek kalmaz eğre uzunsa bilen birisine yaptırmanız lazım çünkü tırnaklarının içinde kan damarları vardır tahta tünek yuvalık evet bit parazit yapar ama ben sıcak suyla haftada bir temilyiyorum ve üstüne bit ilacı sıkıyorum kuşum çok sağlıklı
    mamanın içine en basitinden havuç yumurta eti mek katılıyor mesela sitemizde mevcut http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...tistirilmesi/muhabbet-kusu-icin-mama-227.html
    kuşların suyuna vitamin eklemek yerine az olmak şartıyla kuşuna meyve sebze yedir bu daha doğal ve sağlıklı olur eğer yemiyorsa da suyuna katılanlardan al sana önerebileceğim markalar süpervit avivit avisol önerebilirim

Sayfayı Paylaş