petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bakteriyel ve Mantar Enfeksiyonu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Serkan Özkan tarafından 18 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Serkan Özkan

Serkan Özkan New Member

Beğenileri:
    1
    Herkeze merhaba..İnternette bilgi edinmek için muhabbet kuşu hastalıklarını araştırırken benim kuşumda olan ama farkında olmadığım bir soruna denk geldim. Sorun şu: Dışı normal ancak etrafında sarılık var. Aynı sıkıntı benim kuşumdada var gerçi resimdeki gibi aşırı bir sarılık değil ama farkediliyor. Uzun süredir olan birşey değil 2 yada 3 haftadır bu şekilde. Kaynak aldığım sitede sorunun bakteriyel ve mantar enfeksiyonu olduğu belirtilmiş... Bu konuda öneri ve görüşlerinizi belirtirseniz bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar...

Ekli Dosyalar:

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    736
    Dışkı normal gibi gözüküyor. Selpak idral ini emdiği için o rengi almış. Fakat illa içim rahat etsin isterseniz kuşlarımıza ayda 1 sefer 2 Gün üst üste İç Parazit ilacı verebiliriz fakat peşine mutlaka vitamin + probiyotik takviyesi yapılması lazım

Serkan Özkan bunu beğendi.
  3. Serkan Özkan

Serkan Özkan New Member

Beğenileri:
    1
    Peki önerebileceğiniz ilaçlar varmı? Ve bunların dozları , nasıl kullanılacakları gibi konularda da yardımcı olursanız sevinirim..

4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    736
    Eczanede bulabileceğiniz; Straks ve Andazol kullanıyorum ben. İlk kullanımdan 10 gün sonra tekrar kullanmak lazım daha sonrasında Ayda bir sefer olmak üzere devam edilir. Vereceğimiz zaman geceden sularını alıp 2 gün üst üste vermek lazım 24 saat den fazla kalmamakla beraber yenilenir. Kullanım oranı; 1Lt içme suya 1ml staks 1 ml andazol karıştırılır. İç parazit ilacı kullanımı sonrası kesinlik ile vitamin-probiyotik-vitamin takviyesi yapılır sırası ile 3 gün.
    İç parazitler, kurtlar , bakteriler vs... tüm hastalıklar başlangıcıdır Muhabbet kuşlarının %80 inde düzenli kullanım olmadı sürece hastalıklara sebep olur.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu bakteriyel enfeksiyon