petshop

Bakteriyel ve Mantar Enfeksiyonu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Serkan Özkan tarafından 18 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Serkan Özkan

Serkan Özkan New Member
    Üye

Beğenileri:
    1
    Herkeze merhaba..İnternette bilgi edinmek için muhabbet kuşu hastalıklarını araştırırken benim kuşumda olan ama farkında olmadığım bir soruna denk geldim. Sorun şu: Dışı normal ancak etrafında sarılık var. Aynı sıkıntı benim kuşumdada var gerçi resimdeki gibi aşırı bir sarılık değil ama farkediliyor. Uzun süredir olan birşey değil 2 yada 3 haftadır bu şekilde. Kaynak aldığım sitede sorunun bakteriyel ve mantar enfeksiyonu olduğu belirtilmiş... Bu konuda öneri ve görüşlerinizi belirtirseniz bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar...

Ekli Dosyalar:

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    960
    Dışkı normal gibi gözüküyor. Selpak idral ini emdiği için o rengi almış. Fakat illa içim rahat etsin isterseniz kuşlarımıza ayda 1 sefer 2 Gün üst üste İç Parazit ilacı verebiliriz fakat peşine mutlaka vitamin + probiyotik takviyesi yapılması lazım

Serkan Özkan bunu beğendi.
  3. Serkan Özkan

Serkan Özkan New Member
    Üye

Beğenileri:
    1
    Peki önerebileceğiniz ilaçlar varmı? Ve bunların dozları , nasıl kullanılacakları gibi konularda da yardımcı olursanız sevinirim..

4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    960
    Eczanede bulabileceğiniz; Straks ve Andazol kullanıyorum ben. İlk kullanımdan 10 gün sonra tekrar kullanmak lazım daha sonrasında Ayda bir sefer olmak üzere devam edilir. Vereceğimiz zaman geceden sularını alıp 2 gün üst üste vermek lazım 24 saat den fazla kalmamakla beraber yenilenir. Kullanım oranı; 1Lt içme suya 1ml staks 1 ml andazol karıştırılır. İç parazit ilacı kullanımı sonrası kesinlik ile vitamin-probiyotik-vitamin takviyesi yapılır sırası ile 3 gün.
    İç parazitler, kurtlar , bakteriler vs... tüm hastalıklar başlangıcıdır Muhabbet kuşlarının %80 inde düzenli kullanım olmadı sürece hastalıklara sebep olur.

5. glrrabia

glrrabia New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Avimet k oral cozelti ise yararmi sizce?

6. PARS

PARS Member
    Üye

Beğenileri:
    20
    Yararlı bilgileri paylaştığınız için teşekkürler sayenizde bilmediklerimizi öğrenmiş oluyoruz. Peki probiyotik-vitamin takviyesi olarak DIAZYME-256 tavsiye eder misiniz? Yoksa ondan daha iyi diyebileceğiniz bir probiyotik var mı ?

Sayfayı Paylaş