petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bal nasıl verilir?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve müge tarafından 4 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. müge
    Gizli

müge Guest

Arkadaşlar kuşum hasta gibi suluğuna ilaç damlattım onu içmesi için bal vermem gerekiyor susaması için. Ama bir türlü yemiyor balı. Nasıl yedirebilirim? Kafesten daha hiç çıkarmadım yeni aldığım için. Çıkarmaya çalışınca bağırıyor ve ısırıyor. Ne yapmam lazım?

2. OzanEsmrsy
    Gizli

Valla bu fikri kim size önerdi bilemem ama biraz tuhaf olmuş
    Kuş su içmiyor diye birşey yok en eninde sonunda içecek belki siz gömezsiniz ayrıca o kafesteki normal serçemi ?

3. müge
    Gizli

müge Guest

Bal konusu ilaçlı suyu belki içmez diye pet shopta ve buradaki arkadaşlar söyledi. Bal yedikten sonra susayıp su içecektir diye. Muhabbet kuşu kafesteki. 40 günlük yavru.

4. OzanEsmrsy
    Gizli

Hmm ilkez duydum çok düşük bir ihtimal bal yemesi hatta yok denecek kadar az
    Gecmis olsun

5. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Mama veriyorsanız üzerine çay kaşığı üst kısmı yardımıyla ince tabaka halinde yayabilirsiniz.

6. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    serkan usta bu bal olayını,çay kaşının ucuyla ağzına koyarak veya varsa damlalıkla ağzına 1 2 damla atsak olurmu

7. Serdar KARAKUŞ

Beğenileri:
    1
    ballı kraker var kuşların bayıla bayıla yediği. pek kullanmıyorsun sanırım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:44 -->-> Daha önceki mesaj 01:42 --

benim çiftlerim hiç bir şekilde ne yaptığım ne de hazır aldığım mamayı yemediler. böyle bir durumda (ballı kraker dısında) balı nasıl verebilirim?

8. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    ballı kraker dediğiniz olayı kimse kullanmıyor bizim sitede.yemleri kalıp haline getirmek için kimyasal kullanıyorlar oda kuşun sağlığı açısından iyi değil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:51 -->-> Daha önceki mesaj 01:50 --

eyer ballı krakerimi kendim yapabilirim diyorsanız,sitemizde tarifi bulunmaktadır

9. Tahsin ÖZDEN
    Gizli

bal verme kesme şeker koy kafese kendisi kemiriyo bak

10. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

şeker hayvanlarda körlüğe neden olur diyorlar ama siz bilirsiniz

11. Tahsin ÖZDEN
    Gizli

şeker sadece karaciğerde yağlanma yapar abi yanlış bilgiye sahipsin oda çok aşırıya kaçarsan kuşu uçurmazsan yağlanır zararlı olarak kakao içerikli ürünlerdir çikolata gibi kursak ve taşlıkta asit yaparak kuşu zehirliyo buda önce kör olmasını sonra ölmesine neden oluyor saygılar.

12. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

yok zaten iddaa etmedim.eskiden kedi köpekle uğraşırken.bizden büyükler derdi

13. Tahsin ÖZDEN
    Gizli

ah ah nerde o eski ramazanlar :)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşuna bal nasıl verilir

,
  2. muhabbet kuşu bal nasıl verilir

,
  3. kus suluguna bal

,
  4. muhabbet kuşuna şekerli su,