Karadeniz Pet

balı muhabbet kuşlarıma nasıl vermeliyim ?

• Konbuyu başlatan Ufuk ALTUN
  • Başlangıç tarihi
U

Ufuk ALTUN

Guest
edindiğim bilgiye göre bal muhabbet kuşlarında kızışmaya yarar sağlıyormuş bende verip kuşlarımı kızıştırmak istiyorum ama balı kuşlarıma nasıl vermeliyim bilmiyorum ? önerileriniz varmı nasıl vermeliyim ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 19:14 --

günceldir!

ballı kırakerler oluyo ve kızıştırıcı yemler var-nijer tohumu verebilirsin / nijer tohumunu online pet shoplardan bulabilirsin

bence vermeyin ama cok az balı sulugunda suyla iyice cırpıp verebilirsiniz

sulukta ishal ilacı var bişey olurmu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:31 -->-> Daha önceki mesaj 19:28 --

diğer çifitmde kızıştırıcı vermiştim yavru aldıktan sonra yavrular yumurtadan çıktıktan sonra anne babayı öldürmüştü bunun verdiğim kızıştırıcıyla ilgisi varmıdır ?

Bal verecekseniz ballı yem alın (ballı çubuk değil) ayrı bir yemlikte verin ve sadece ballı yem vermeyin diğer yemliklerde normal yem de verin.
İlaçlı suya başka bişey karıştırmayın o ilaçlı yada vitaminli suyuda 1 günden fazla kullanmayın.
Mama veriyorsanız bal yada pekmez çok az karıştırabilirsiniz.

Kuş kızışınca yavruya zarar verebilir o dönemde sade yemler verilmeli.

ballı yem ben sadece ballı kraker biliyorum başka yiyeceklerde varmı ?

balı önerenler olsa da mamaya yönelmek daha mantıklı, ballı yeme gelince kabuklu bir yem balla karıştırılsa bile kuşlar kabuklarını değil kabuğunu soyup içini yedikleri için bir faydası olmaz, balı ekmeğe batırıp kurutarak parçalar halinde yeme karıştırsalar bile kuşların o kurumuş ekmekleri yiyeceklerini zannetmiyorum, ayrıca bal kanaryalara verilen bir besin, illaki bal vermek istiyorum derseniz mama kabı gibi bal kapları satılıyor veya ona da gerek yok, direk mama kabına koyup verin...Ben illaki yavru almak istiyorum ve paramda çok derseniz size önereceğim mama ve mama katkıları var. Hazır cede mama, wundwer vogel optimum feeder, ommi high, calsiyum plus, diazm 256, supervit forte alın, mamaya ekleyin, havuçla rendeleyip verin, kuşların yerlerini de sabitleyin, kuşlarınız yerinde durabiliyor mu bakalım...

balı önerenler olsa da mamaya yönelmek daha mantıklı, ballı yeme gelince kabuklu bir yem balla karıştırılsa bile kuşlar kabuklarını değil kabuğunu soyup içini yedikleri için bir faydası olmaz, balı ekmeğe batırıp kurutarak parçalar halinde yeme karıştırsalar bile kuşların o kurumuş ekmekleri yiyeceklerini zannetmiyorum, ayrıca bal kanaryalara verilen bir besin, illaki bal vermek istiyorum derseniz mama kabı gibi bal kapları satılıyor veya ona da gerek yok, direk mama kabına koyup verin...Ben illaki yavru almak istiyorum ve paramda çok derseniz size önereceğim mama ve mama katkıları var. Hazır cede mama, wundwer vogel optimum feeder, ommi high, calsiyum plus, diazm 256, supervit forte alın, mamaya ekleyin, havuçla rendeleyip verin, kuşların yerlerini de sabitleyin, kuşlarınız yerinde durabiliyor mu bakalım...
yavru almak istiyorum ama paramda çok değil açıkcası :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:47 --

bu yemi normal bir pet shopta bulabilr miyim ?

yeşil nanede kızışmaya yardımcı olur ve bol bol mama tabi ishali yoksa

mama derken ? evde yapılan şu havuçlu irmikli yumurtalı mama mı diyosunuz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet. Evde yapılan yada hazır. Ama evdeki daha ekonmik

mama yemeyenlerde var mesela benim erkek yemiyor yediremiyorum yumurta sarısına bayılıyor ama mamayı yemiyor..o yüzden bal veriyorum

yaptınız da kıvamını mı tutturamadınız yoksa yapmadınız mı

yarım havuç,1 çay kaşığı irmik,1 yumurta (sarısı hariç)ve 1 tane etimek

Geri