petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Balık Yağı ve muhabbet kuşu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Gülşah Durman tarafından 6 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Gülşah Durman
    Gizli

Merhaba arkadaşlar,
    Size bir konuda fikir danışacağım. Internette bir blokta muhabbet kuşları için kuvvetli bir mama Örneği buldum. Kuşum şuan hasta ve iştahını açacak kilo aldıracak bir mama yapmak istiyorum. Paylaşıyorum:
    Yumurta sarısı ezilip bebe bisküvisiyle karıştırılacak daha sonra yumurtanın kabuğu un haline getirilip karışıma eklenecek ve 2 damla balık Yağı.

Bir tanıdığımız kuruma Hastalığı'na yakalanmış güvercinine balık Yağı verdikten sonra düzelmiş ve benim kuşumun da kuruma olma ihtimali var bu Yüzden balık Yağı olan bir tarif bulmuşken yapmak istedim fakat bir sakıncası olur mu diye siz bilenlere sormak istedim.
    Şimdiden teşekkür ederim.

2. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yumurta sarısı, bebe bisküvisi,yumurta kabuğu ve balık yağı kuvvetli bir mama tarifi değildir, ayrıca balık yağını ilk defa duyuyorum, kuruma hastalığına ilaç kullanmanız daha doğru olacaktır

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben mamanın içine portakal yağı damlatıyorum, aroması için ve çabuk kurumaması için, ara sıra zeytin yağı. 2 damla balık yağının da zararı olmayacaktır.
    Faydasını görürsen bizi haberdar edersin [MENTION=12092]Gülşah Durman[/MENTION].

4. Gülşah Durman
    Gizli

kuşçum kendi kuşları için kullandığı kuruma ilacından verdi 4 hastalık için etkili bir ilaçmış ve Belçika san geliyomuş. Bir suluğa Çay kaşığının ucuyla koyuyorum 3-4 gündür kullanıyorum. Ağzına elma sirkesi damlattım bir kere.iştahını arttırmak için farklı mamalar kullanmak istiyorum. Bu tarif ettiğiniz Yumurtalı mamayı kuş iyileşene kadar her gün kullanabilir miyim çünkü kuşum yumurtayı çok seviyor.

5. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    sana bomba etkisi yapacak bir mama tarifi yazayım ozaman :D

mercimek bulgur nohut un haline getirilerek
    ballı muzlu bebe bisküvisi
    etimek
    organik kurutulmuş meyveler toz halinde
    12 vitaminli pirinç unu
    mürekkep balığı kemiği tozu
    bira mayası
    çörek otu
    diazyme 256
    keçi boynuzu tozu
    sarımsak yağı
    irmik mısır unuyulaf unu galete unu
    ceviz fındık
    bal pekmez
    tarçın vavilya tozu
    nemlendirme için havuç turp yumurta brokoli mısır

#5 alse, 6 Ekim 2014
    Son düzenleme: 6 Ekim 2014
  6. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] kanaryalara kullandım ben bir donem ama koku cok fazla olunca yemıyorlar ıyı ayarlama yapmak lazım

7. Gülşah Durman
    Gizli

Tarifte 2 damla diyordu
    Ya da direk Ağzına damlatsam 2 damla balık Yağı
    Zararlı olur mu acaba

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  9. Gülşah Durman
    Gizli

Levent Bey, yukarıda dedim fakat cevap verilmedi direk size sorayım
    Kuşum yumurtayı çok seviyor ve bu dönemde iyileşene kadar her gün yumurta versem olabilir mi. Bir zararı olur mu...

10. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Gün aşırı vermek daha iyi olabilir.
    Yumurtayı havuç ve bebe bisküvisi ile karıştırsan daha da faydalı olacaktır.

11. Gülşah Durman
    Gizli

Çok teşekkür ederim herkese de , Levent Bey size de..
    Iyi günler dilerim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:46 -->-> Daha önceki mesaj 11:22 --

Kuşum bu sabahtan itibaren kötüleşti. Yemek su hiçbir şey yemedi içmedi. Az önce de öldü ve uygun bir yere gömdüm... Herkese ilgisinden ve yardımından ötürü teşekkür ediyorum...

12. Ayşe KILIÇ
    Gizli

Başınız sağolsun :(

13. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Başınız sağolsun.Kuruma hastalığından kurtulan kuş çok az diye biliyorum.Muhabbet kuşları çok narin yapıları var.Bu yüzden ilk başından beri en kaliteli yem,vitamin kullanmak gerekiyor.Mesela gidip kimyasal dolu krakerleri veya içinde boyalı ekmek olan yemleri verirsek,gerçek kaliteli vitamin almak yerine 3-4 liralık sahte vitaminleri alırsak kuruma da olur kanserde olur herşey olur.Bu yüzden herkes dikkat etmeli.

14. Gülşah Durman
    Gizli

Allah Razı olsun.. Iyi bakıyorum kuşlarıma fakat nasıl oldu anlamadım bile..

15. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Başınız sağolsun. Belki geç bir bilgi ama yine de paylaşıyım. Balık yağını bana tüyrkiyedeki en iyi kanatlı veterineri önerdi. İki damla direk ağızdan da verebilirsiniz. Ben de çok faydasını gördüm. Kanta altı tüyleri çırılçıplak kuşumun tüyleri çıktı.

16. Gülşah Durman
    Gizli

Bu Dediğiniz Aklımda bulunacak, teşekkürler..

17. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Başınız sağolsun. Aklınızda bulunsun, eğer kuşçu size 4 in 1 mix adlı ilacı verdiyse hata etmiş. TAbii ki iyi niyetle yapmıştır bunu Bu ilaç kuruma etkeni olan megabakteriye hiçbir şekilde tesir etmez. Kuruma için Biteral tablet ya da Zolax muadili anifungaller kullanacaksnız. İlerlememişse Biteral daha güvenilir bir ilaç, diğerleri birkaç gün için ishalin artmasına sebep olur ama ilerlemişse bunlar daha etkilidir. Tekrar başınız sağolsun.

18. Gülşah Durman
    Gizli

Keşke bu mesajınızı önceden görme şansım olabilseydi...
    Yinele çok teşekkürler Ceren Hanım Sağolun...

19. Gülşah Durman
    Gizli

Ceren Hanım merhaba, size bir link yollamak istiyorum burada Kuruma hastalığı için Önerilen biteral tabletin kullanımı var . Bu şekilde mi uygulamalıyım yoksa sizin önerdiğiniz en iyi Kullanım Şekli nedir?
    Link şudur:
    http://www.sakakusu.com/forum/hastalik-ve-tedaviler/1594/kuslarda-kuruma-sendromu/

Şimdiden teşekkür ederim.

#19 Gülşah Durman, 4 Kasım 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 4 Kasım 2014
  20. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Burada kullanım oranını göremedim fakat sakalar için uygulanan oranla muhabbet kuşları için uygulanan oran aynı değil, muhabbet kuşları için tabletin 1/5'ini toz haline getirip suyuna karıştırarak 8 gün vermek gerekiyor.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu kilo aldırma

,
  2. muhabbet kuşu balık yağı

,
  3. muhabbet kuşu balık unu ve yagı faydaları

,
  4. balık yağı kuslara verilirmi,
  5. kuşlara balik verilirmi,
  6. balık hapı muhapbet kuşu