Karadeniz Pet

Balkon kapısına gelen davetsiz misafir ve yeni üye :)

Elisa

Yeni Üye
MRB
Aranıza ist dan katılıyorum dogum yerim bartın 27 yaşındayım. 3 yıl önce 1 yıl kadar muhabbet kuşu beslemiştim bir türlü beklediğim ilgiyi göremeyince onları sahiplendirip sulwanpapağanı beslemeye başladım.
Bugün balkon kapısından içeriye bu cırkin şey girdi :)

Görseniz ne cana yakın insan bağımlısı daha ilk anda omzuma cıktı. Garibim acıkmış susamış. Ne vereceğimi bilemedim su verdim kana kana içti
Eski kuşlardan kalan kafesimi toplamaya karar verdim biraz eskice ama elisa ma ev olacak kadar iş görür :) pazar pazar petshop aramaya cıktım yemdi gaga taşıydı vitaminiydi ne gerekiyorsa aldım
Benim tespitime göre cinsiyeti dişi yaşı 2 3 yıl gibi. Acaba yaşı cinsiyeti türü nedir yardımcı olur musunuz. Ve bana biraz hasta gibi geldi tühleri falan sürekli kabarık duruyor ve çok çelimsiz

Merhaba, öncelikle belirttiğinizden de genç bir dişi. Muhtemelen üşümüş ve korkmuş olacak, bundan kabarık duruyor. ayaklarının sıcaklığını kontrol edin. eğer elinize ılık geliyorsa kuş ısınmaya, iyi hissetmeye başlamış demektir. ve de aşırı derecede kızışmış durumda :)

Kızışmış derken oda arkadaşı mı istiyor yanına :) bunumu demek istiyorsunuz :)
Konusu acıkmışken muhabbetlerin belirli bir ayı var mı üremek için yoksa allahın günü fark etmez mahtığımı
Gerekirse yanına bir erkek de alırız ama şansıma uyum sağlamazlar kesin :) bundan öncekiler öyleydi

Maaşallah çok güzel evden kaçmış kızımız :D Hayırlı olsun iyiki size gelmiş kış günü hayvancağız biraz kırgın duruyor. inşallah bakımınızla toparlar.
dişi kızışmış yanına eş almak istersenizde önce toparlasın sonra alırsınız.kızgın bir erkek alırsanız uyum sağlayacaklardır.

Son düzenleme:
evet sizin kız yanına bir koca istiyor. ve önceki mesajımda da belirttiğim gibi gerçekten genç bir dişi :)

muhabbet kuşlarının üreme ayı pek yoktur. ortam sıcaklığı ve ışık uygun ise her zaman ürerler ancak çok sıcak yaz aylarında üretmemek daha iyi, hem dişi yoruluyor hem de yumurtalar kuruyabiliyor. eylül - mayıs ayları arası çok uygun.

1 hafta kadar kuşunuz biraz toparlansın siz rastgele erkek almayın, bir petshop ya da üretici ile anlaşın, dişi kuşunuzu eş seçmeye götürün. sırayla sizin beğeneceğiniz 1 yaş civarı (göz halkası belirginleşmeye başlamış) erkekleri dişi ile aynı kafese atsınlar ve bir süre (yaklaşık 10 dakika her bir deneme için) bekleyin. davranışları size ip ucu verecektir. dişi eğer erkeğin kendisine yanaşmasına, kaşımasına izin verirse eş olmuşlar demektir. hatta benim yaşadığım tatlı sürprizi yaşayabilir, 2. dakika çiftleşme görebilirsiniz :)

Kızışmış derken oda arkadaşı mı istiyor yanına :) bunumu demek istiyorsunuz :)
Konusu acıkmışken muhabbetlerin belirli bir ayı var mı üremek için yoksa allahın günü fark etmez mahtığımı
Gerekirse yanına bir erkek de alırız ama şansıma uyum sağlamazlar kesin :) bundan öncekiler öyleydi

Son düzenleme:
Peki bu kuşun daha önce çift olma ihtimalı varmıdır. Yanlış bilmiyorsam muhabbetler bir kere eş sectimi ondan başka eşle kaynaşmıyor eş ayırımın da ölen var yazıyo du int de

Kızımın yuvası

Peki bu kuşun daha önce çift olma ihtimalı varmıdır. Yanlış bilmiyorsam muhabbetler bir kere eş sectimi ondan başka eşle kaynaşmıyor eş ayırımın da ölen var yazıyo du int de

Kızımın yuvası

eğer eşini duyuyorsa ve yanındaysa dediğiniz doğru ama onun haricinde hiç sıkıntı olmaz. ben daha hafta sonu bir çifti bozup erkeğini başka dişiyle eş yaptım. önceden de bir dişiyi ilk eşi öldüğü için 2. bir erkekle eş yapmıştım. inanın hiç sorun olmaz.

Kuşumuz 1 günde canlı görünümüne kavuştu :) kafes dışındayken insandan ayrılmıyor ama kafes içindeyken el uzatınca bağırıyor gagalıyor :)

Bu sarışının türü cinsi nedir?

http://youtu.be/Vir7OPt1Oiw
Arkadaşlar kızımın saglık durumunu bu video dan anlaya bilirmisiniz. Sürekli tek ayak üstünde duruyor sanırsam ayakları üşüyor. Haraketli olduğu anlarda oynarken yem yerken gaga taşına sürtünürken tüyleri yapışık ama oldugu yerde dururken kabarık gibi ve hızlı nefes alıp veriyor. Kızgın oldugunu belirttiğiniz için petshopcu arkadaşımdan eş bakmaya gideceğim gideyim mi herşey yolunda mı gözüküyor

bu videoda hiçbir sorun yok. keyifliyken böyle tek ayak üzerinde durarak diğer ayaklarını dinlendirirler. maşallah şu anda çok sağlıklı ve keyifli görünüyor.

Herşey yolunda Merak etmeyin.ayakları üşüyor olabilir,dinlendiriyor olabilir.o şekilde dinlenirkende tüylerini kabartması normal maaşallah çok düzelmiş

Arkadaşın dükkanında beğendiğim kuşlar bunlar. Arkadaş dükkanda yoktu elaman ne nedir bilmiyor bu kuşlar elisa ma uyumlumu yaş cinsiyet leri nedir?

Hiç biri kırmızı göz degil bana göre yavrular.

Tabiki önceliğim kuşu petshop dan almak ordaki yaşam şartlarından kurtarmak.
Forum da kırmızı sarı erkek 1 yaşlarında satılık kuş varsa benimle iletişime gece bilirmi?

Son düzenleme:
Kırmızı göz bulmanız zaten çok zor olur. Siz renk göz etmeden kuşunuzun anlaşacağı bir eş seçtirin ona o yeterli. çünkü sizin seçeceğiniz kuşla anlaşamaz ise o zaman kıyamet kopar o kafeste :)

En alttaki fotoğraftaki erkeğin yanındaki dişi kuş hasta görünüyor. :(

En alttaki fotoğraftaki erkeğin yanındaki dişi kuş hasta görünüyor. :(

Bir resme bakarakmı anladınız vallahi bravo Böyle Bilen insanları gördükce iyiş buradayım diyorum (Çok doğru yerdeyim)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:21 -->-> Daha önceki mesaj 22:20 --

Bu arada o beyaz mavi olan muhteşem Maşallah. Diğerleride tabi.

Bu kuşlar pek sağlıklı görünmüyor ve dediğiniz gibi en iyisi o beyaz

Arkadaşlar elisa ma bi erkek adayı ayarladım ama erkek mi degil mi fikrinize ihtiyacım var. Arkadaşım kesin erkek ve 9 10 aylık ve üstü dedi sizin düşünceleriniz görüşünüz nedir?

Kafese koyalı 10 dk oldu yeni kuşumuz biraz panikli sag sola uçup durdu şimdi dişiye yaklaşıyor bizim ki şokta sadece odaklı bakıyor :)

Son düzenleme: