Karadeniz Pet

Balkonda Bırakmanın bir sakıncası varmı

• Konbuyu başlatan yusuf kenan
  • Başlangıç tarihi
Y

yusuf kenan

Guest
Çif muhabbet kuşlarımı sürekli balkonda tutuyorum ama direk güneş vurmayacak gün boyu gölge olan bir yerde. Kuşlar binanın önündeki parkı görüyor ve bol miltarda kuş sesleri geliyor. Vitamin ve mama takviyesi de yapıyorum. bu durum üremelerine bir engel teşkil edermi. Daha önce odada tutuyordum çok sessiz duruyorlardı. Ama balkona çıktıklarından beri sesli hareketli ve birbirlerini kaşıyorlar.

cereyanda kalmayacak bir yerdelerse sorun olmaz

Balkonda Rüzgar almayacak şekilde ve çok sıcak olmaması şeklinde kalabilir ama balkona koysan bile sende onunla beraber dur derim :)

bende balkona koydum içerdeyken durgun bekliyorlar dısarıdan gelen kus seslerine ötüyorlar balkona koyunca susturabilene aşk olsun :)

arkadaşlar tavsiye etmem balkonu rüzgar rahatsız etmezse güneş eder o da etmezse karga veya farklı kuşlar rahatsız eder. Ben boş kafesi asmıştım sağlam bir çivi ile hiç olmazsa altını açıp düşürmüşler kargadır herhal

Kuşlar balkonda direkt rüzgara maruz kalmayacakları bir köşede ve Gün boyu kesinlikle kafese güneş vurmuyor gölgelik kısımdalar yani. Ama halen yavru alamadım kuşlardan. Ben kuşları aldığımda yavruları ile birlikte almıştım. Yavrular yuvadan çıktıktan sonra hiç yumurta yapmadılar. (bu arada ben ev taşıdım yaklaşık 2 ay oldu yeni eve geçeli) Tavsiyelerinizi bekliyorum. Artık yavru büyütme zevkini yaşamak istiyorum bende :)

Geri