Karadeniz Pet

balkondaki guguk kusu

• Konbuyu başlatan musa351
  • Başlangıç tarihi
M

musa351

Guest
Guguk kusu balkonumuza yavruladi iki tane yavru vardi biz bir kac gunlune tatile gittik geldigimizde yavrulardan bir tanesi olmus bir taneside duruyodu yasayan yavru cok buyumus bayabi tuylenmisti ama annesi yaninda yoktu acaba geri gelirmi annesi ney yerler

Bizim pencereye kumru yuva yapti iki yavrusuda çıktı kuslara
bugday ve su koydum yavrularını uçurdu sizde bugday veya
ekmek ıslatılmış şekilde koyabilirsiniz

Bu kus yiyyebilirmi ama daha kucuk kalin bulgur verdim yedigini gormedim su an annesi yaninda yok acaba usurmu havada biraz esiyo birde assaya dusebilirmi tam balkonun kenarinda duruyo bir sey de koyamiyorum annesi korkar gelmez diye daha 1aylik bile degil 2 hafta da kocaman oldu

Eger gelmezse kendisi yiyyebilirmi bulgurdan yani ben onu kafeste bakabilirmiyim

bizimde balkondaki kombi dolabının üstüne geliyordu bende muhabbet kuşu yemi ve kum koydum su falan koydum hergün öğle ve ikindi saatlerinde gelir yer ve gider yanında eşi de geliyor artık yakında yumurtlamazsa şaşmam eski evimizde de klimanın dışarıdakı pervane gibi bir şey var ya onun üstüne yavrulamıştı hem de kaç kere fabrika gibi bu kumrular

Son düzenleme:
Üşüyebilirmi acaba hava serin ve esiyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:08 -->-> Daha önceki mesaj 23:06 --

Kardes annesi yaninda yok o yiyyebilirmi annesinin yediklerinden tek duruyo su an

Üşüyebilirmi acaba hava serin ve esiyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:08 -->-> Daha önceki mesaj 23:06 --

Kardes annesi yaninda yok o yiyyebilirmi annesinin yediklerinden tek duruyo su an

annesi yok mu şimdi varsa o ısıtır yoksada bakıyodur onlar başlarının çarelerine bu arada aklında kalsın sakın kuşu falan elleme yoksa kokusu falan sinerse annesi öldürür

Annesi yok su an oyle tek basina duruyo kendisi yiyyebilirmi yemek kalin bulgur var yaninda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:18 -->-> Daha önceki mesaj 23:17 --

Tek kus kardesleride yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:21 -->-> Daha önceki mesaj 23:18 --

Hava su an cok serin ve esiyor tam da balkonun ucunda duruyo dusermiki

bence sz ellemeyin o başının çaresine bakar bence onların doğası çünkü ayrıca yanınaküş yemi pirinç bulgür ekmek kırıntısı koyabilirsin acıkınca yer çok çikin oluyo bu tüylü şeyler :D

Evet öyle yemesi içmesini düşünmüyorumda aşşaya düşer diye korkyyorum tam uçtA duruyo bide yağmur yağsa tam üstüne üşürmüki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:33 -->-> Daha önceki mesaj 23:32 --

Yemek yiyye bilirmiki daha küçük çünkü aylık bile değil

biraz kenara iktir derdim ama korkar korkudan falan aşağı düşer boşver birde yarın eğer yavru hala yuvada olursa resim atabilirmisiniz merak ettim şirin şeyi

Son düzenleme:
Fotograf atmayı tabletten bilmiyorum ama profil resmime koyayım ordan bakın bide yağmyr yağarsa ustune nolcak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:37 --

Şimdi çektim fotografı profilden bakın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:45 --

Gunncelllllll

bizim burayada yavrulamışlardı o kumru eminim etrafta bir yerde duruyordur çoğu zaman gelmez oraya bende tek bıraktı zannediyordum ama hep yukarda telde falan gözetliyordu onları merak etmeyin gelir annesi siz ellemeyin yavruya

Sabah oldu hala yok etrafta acaba buyudu diyemi yaninda durmuyo

Sabah oldu hala yok etrafta acaba buyudu diyemi yaninda durmuyo

Annesi yok su an oyle tek basina duruyo kendisi yiyyebilirmi yemek kalin bulgur var yaninda

1 - aynen. büyüdükçe annesi ve babası dışarda dolaşır zaman zaman gelir yavrusuna yem kusar gider, gece döner yuvasına.

2 - yavrunun büyüklüğüne göre değişir ama yuvadan uçmamış kumru ve güvercin yavruları genelde tek başına yem yemez. Anne babaları besler onları.

ve arkadaşım en önemlisi:

kuşlara bulgur verilmez. benim tavsiyem pişmişi de olsa vermemeniz ama hiçbir kuşa - kuş türüne özellikle pişmemiş bulgur kesinlikle verilmez. PİŞMEMİŞ BULGUR ÖLÜMCÜL OLABİLECEK KADAR TEHLİKELİDİR!!!!!!

kuş yuva yapmış yavru bırakmış... müdahale etmeyin, bence hiç rahatsız etmeyin, gözükmeyin bile...

.

Son düzenleme:
Annesi dun geceden beri hic gelmedi sabah oldu hala yok peki bulgurdan baska ne verebilirim kendisi yiyyebilirmi yemek yalniz bu kusun babasini hic gormedim hep tek kus bakti

hocam siz uyurken gelmiştir o dişi belkide bakıyordur gözetliyordur orayı bırakmaz yavrusunu senden korktuğu için gelmiyor olabilir ben görüyordum etrafta 2 kuş vardı hep hiç ayrılmıyorlardı ordan sonra bi bakıyodum inmiş yavrusuna yem kusuyor

kardeş, bence sen o kuşu kendi haline bırak. annesi babası gelip besleyip dönüyordur. sürekli gözünüz üstünde beklerseniz sizi gören anne-baba kuş yuvaya gelmez. annesi gece gelir yuvasına konar. ama gece ürkütürseniz uçar gider ve o gece birdaha gelemez. gece çok iyi göremezler çünkü. gece ürken uçan anne kuş şanslıysa iyi bir yere konar. yoksa ya baykuşa yem olur, ya sağa-sola çarpıp öteye beriye düşer kedi kapar, araba ezer vs...

kuşun yuvasının olduğu yere bir yiyecek koymayın. hiçbir faydası yok. ama balkonunuzda veya nerdeyse yuva, annesinin konup görebileceği yerlere arpa, (arpa şehriye değil bak) buğday, ekmek kırığı koyabilirsin.

Son düzenleme: