Karadeniz Pet

Ballı Kraker

AycaBouchar

Yeni Üye
Benim oğlan şekerli seylere çok ilgili. Pudra şekeri falan gördüğü zaman hemen gelip yemek istiyor vermiyorum tabiki bildiğin zehir onun için. Ama diyorum ki yine de uzmeyeyim oğlumu ballı kraker alıp kafesine asayim diyorum bu konudaki düşünceleriniz nedir? Alternatif bir seçim var mı?

fazla ballı kraker tüketimi muhabbet kuşlarında ishal yapıyor.
bir de daha önce bu krakerlerde tohumları birbirine yapıştırmak için kimyasallar kullanıldığını okumuştum. belki marka tercihini iyi yapmanız bunun önüne geçebilir ama ben krakerlerden ziyade kuşlara meyve verilmesinden yanayım.

Ben kendim evde yapiyorum kurabiye gibi seklinde, bal un yumurta ve yemle. ne cok civik ne cok kati, kivami hafif akskan olacak sekilde yapip firinda pisiriyorum. Cokda seviyolar. En azindan icinde ne oldugunu bilmedigimiz urunlerdense evdekiler daha saglikli olur.

Benim oğlan şekerli seylere çok ilgili. Pudra şekeri falan gördüğü zaman hemen gelip yemek istiyor vermiyorum tabiki bildiğin zehir onun için. Ama diyorum ki yine de uzmeyeyim oğlumu ballı kraker alıp kafesine asayim diyorum bu konudaki düşünceleriniz nedir? Alternatif bir seçim var mı?
Şekerli seyler kuşları öldürür.sekerden uzak tutun onları hocamın dediği gibi ballı kraker filan marka önemli deil sakin vermeyin dal darı ile odullendirebilirsin zararı olmaz.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi