Karadeniz Pet

bana tam alışmıyor

Nohut

Yeni Üye
Yeni bir muhabbet kuşu aldım alalı 1,5 ay oldu. elime alıştı omzuma koyuyorum duruyor ama kendi isteğiyle benimle zaman geçirmiyor serbest bıraktığımda ben onu gidip elime almazsam kendi yanıma gelmiyor koltuğun altlarında fılan duruyor almak için yanına gittiğimde kaçışıyor biraz zorla alıyorum. alışması için ne yapmam gerekli

sabır ve ilgi göstericeksin, onu korkutmamaya özen göster korkarsa asla alışmaz

ilgi gösteriyorum korkutmuyorum da annem ve ablam da ilgileniyorlar inşallah alışır :(

Bunun için yapmanız gereken şey 1 avuç tuzsuz çekirdek.Kafesteki yem kablarını bir müddet alın.Biraz acıksın korkmayın ölmezler.ve muhakkak yanınıza gelecektir.O sırada 2-3 adet çekirdek verdiğinizde ve bunu bir kaç kez tekrarladığınızda alışacaktır.Size geldikten sonra ürkütmemeye çalışın.

ben bu aç bırakma olayını tavsiye etmiyorum pek yani bir hayvanı size alışsın diye aç bırakmak olmaz ama elinize yem koyup gelmesini sağlayabilirsiniz asıl önemli olan ilgi ve sabır

ben bu aç bırakma olayını tavsiye etmiyorum pek yani bir hayvanı size alışsın diye aç bırakmak olmaz ama elinize yem koyup gelmesini sağlayabilirsiniz asıl önemli olan ilgi ve sabır
Aç bırakmaktan kastım 3 gün katıksız hapis verin demedim.Oruç gibi düşünebilirsiniz .Kötü niyet algılamanın mantığı yok.