petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Banyo Acilll

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Doğukan ŞİMŞEK tarafından 6 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Doğukan ŞİMŞEK

Arkadaşlar merhaba biraz önce mutfakta bir şeyler yparken musluk açıktı ama az ip gibi akıyordu ve oğlum da sırtımda duruyordu sonra uçup musluğun içine girdi tuylerini kabarttı kendini yıkadı ama sonra uçamadı duzgün ve bende onu alıp hemen saç kurutma makinası ile kuruttum acaba bir şey olur mu??

2. Işıl KEGEÇ

bişey olmaz sıkıntı yapmayın bence :)

3. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Suya girdiği için kabarmıştır kuruyunca tekrar düzelir :)

4. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Neden kurutttun makinayla :O Çok tehlikeli gerçekten.Umarım birşey olmaz ıslandığında tek yapacağınız onu alıp kafesine geri koyup hava akımlarından korumaktı

5. Doğukan ŞİMŞEK

şu an bi sorun görmüyorum ama inş. bişey olmaz kuruttum çünü ıslak kalmasının kotu olacağını duşunmuştum :(

6. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kurulaman kötü olmuş,sen hiç kafanı soğuk suya soktuktan sonra rüzgarda koşmayı denedin mi? Yada makinayla kurutmayı? beynin donar vallahi :)

7. Doğukan ŞİMŞEK

bilseydim zaten yapmazdım

8. Işıl KEGEÇ

uçamamsının sebebi tüyklleri ıslandığı için ali alp arkadasımınında dediği gibi keşke kurutmasaydınız yani

9. Tolga SEZER

Yıkadıktan sonra balkonunuz sıcak ve güneş alıyorsa balkona çıkartın. O kendi kendini kurutuyor zaten.

10. Işıl KEGEÇ

ama balkonda hava alıp üşütebilir kendi kendine kurrdu o

11. Doğukan ŞİMŞEK

yok şimdi kuru ve gayet normal uçuyo otuyo falan ama bir daha kurutmam yani

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    banyo sonrası oda sıcaklığında kendi kurur.. Birdaha kurutmayın

13. Hilal Mutlu

Tüyleri ıslanan kuşlar genelde uçamaz zaten. :) Hava akımından koru ve imkanın varsa hafif güneş alan bir yere koy kafesi onu da içine. Kendi kendine kurur, az güneş alır, güneşlenir. Ben genelde kafese bırakıyorum ama dışarı koymam;genelde üst kat olduğu için esiyor. Güvercinlerim de var, banyo sonrası güneşleniyorlar. :p

Sayfayı Paylaş