Karadeniz Pet

Banyo Acilll

• Konbuyu başlatan Doğukan ŞİMŞEK
  • Başlangıç tarihi
D

Doğukan ŞİMŞEK

Guest
Arkadaşlar merhaba biraz önce mutfakta bir şeyler yparken musluk açıktı ama az ip gibi akıyordu ve oğlum da sırtımda duruyordu sonra uçup musluğun içine girdi tuylerini kabarttı kendini yıkadı ama sonra uçamadı duzgün ve bende onu alıp hemen saç kurutma makinası ile kuruttum acaba bir şey olur mu??

Suya girdiği için kabarmıştır kuruyunca tekrar düzelir :)

Neden kurutttun makinayla :O Çok tehlikeli gerçekten.Umarım birşey olmaz ıslandığında tek yapacağınız onu alıp kafesine geri koyup hava akımlarından korumaktı

şu an bi sorun görmüyorum ama inş. bişey olmaz kuruttum çünü ıslak kalmasının kotu olacağını duşunmuştum :(

Kurulaman kötü olmuş,sen hiç kafanı soğuk suya soktuktan sonra rüzgarda koşmayı denedin mi? Yada makinayla kurutmayı? beynin donar vallahi :)

uçamamsının sebebi tüyklleri ıslandığı için ali alp arkadasımınında dediği gibi keşke kurutmasaydınız yani

Yıkadıktan sonra balkonunuz sıcak ve güneş alıyorsa balkona çıkartın. O kendi kendini kurutuyor zaten.

ama balkonda hava alıp üşütebilir kendi kendine kurrdu o

yok şimdi kuru ve gayet normal uçuyo otuyo falan ama bir daha kurutmam yani

banyo sonrası oda sıcaklığında kendi kurur.. Birdaha kurutmayın

Tüyleri ıslanan kuşlar genelde uçamaz zaten. :) Hava akımından koru ve imkanın varsa hafif güneş alan bir yere koy kafesi onu da içine. Kendi kendine kurur, az güneş alır, güneşlenir. Ben genelde kafese bırakıyorum ama dışarı koymam;genelde üst kat olduğu için esiyor. Güvercinlerim de var, banyo sonrası güneşleniyorlar. :p

Geri