Karadeniz Pet

banyo sorusu

Robin

Meraklı Üye
Herkese merhaba. Ben sobali evde oturuyorum evim cok soguk ama oturdugum odada komur sobasu ve ufo kullaniyorum ( soguklugun durumuna gore ikisinden birini yakiyorum) muhabbet kusumu da haftada bir banyo tuzuyla beraber fisfisla biraz islatiyorum tüm kis hic yikamamakta olmaz diye dusunuyorum ama kusum arada hapsurup tiksiriyor cok sık degil ama acaba üşüttü mü diye korktum ben kuşumun üşütüp üşütmediginden nasil emin olabilirim? Üşütme ve banyo konusunda fikirlerinizi bekliyorum herkese tesekkurler.

Oda yeterli sıcaklıkta olmadığı sürece banyo yaptırmak sorunlara neden olabilir. Kirlenmekten dolayı göreceği zarar üşütmekten dolayı göreceği zarardan azdır.

Odayeterli sıcaklıkta olmadığı sürece banyo yaptırmak sorunlara neden olabilir. Kirlenmekten dolayı göreceği zarar üşütmekten dolayı göreceği zarardan azdır.

Oda genelde sicak cunku iki yasinda cocugum var onun da üşümemesi icin odayi hep sicak tutuyorum. Yinede bazen tiksiriyor.

Tek kuş besliyorsanız her hafta banyo yapmasına gerek yok bence. Yine de yaptıracaksanız; hava akımı olmadığından emin olduktan sonra, odanın (en) sıcak olduğu zamana denk getirirseniz iyi olur.

Tek kuş besliyorsanız her hafta banyo yapmasına gerek yok bence. Yine de yaptıracaksanız; hava akımı olmadığından emin olduktan sonra, odanın (en) sıcak olduğu zamana denk getirirseniz iyi olur.

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Peki eger kusum üşütmüsse soguk alginligini falan nasil anlarim

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Peki eger kusum üşütmüsse soguk alginligini falan nasil anlarim

Nezle belirtileri her kuşta farklılık gösterebilir. Tıpkı insanlarda olduğu gibi nezle, bazı kuşları aşırı halsiz bırakarak zayıflatabilirken, bazı kuşlar ise enerjilerinden birşey kaybetmeden hastalığı geçirebilirler.

Nezle, soğuk algınlığı hastalığının ilk belirtileri halsizlik ve iştahsızlık olur. Kuşlar tüylerini kabartarak tünekte uyuklar.

Hastalığın Biraz İlerlediği Evrelerde
Kuşlarda nefes darlığı başlayabilir. Aynı zamanda gözlerinin etrafı nemli olur. Göz çevresindeki tüyler nemli olduğunda tüylerin altındaki deri göründüğünden, tüyler dökülmüş gibi görünür. Tıpkı insanlarda olduğu gibi üst solunum yolu enfeksiyonu kuşların, hırıltılı nefes almasına yol açar. Hasta kuşa yaklaşıp dikkatle dinlediğinizde bu sesi duyabilirsiniz.

Daha İleri Seviyelerde
Kuşlarda hapşırma ve burun akıntısı başlar. Hapşırma hastalığın ilk evresinde de görülebilir ancak, ilerleyen evrelerde kuşun solunumunu ciddi derecede etkileyecek hapşırıklar başlar. Çoğu zaman bu hapşırmalarda kuşlar, kusarlar.

evcilclub'tan Alıntıdır

Geri