Karadeniz Pet

Banyo yapmak istemiyor bir sorun olur mu hiç yapmasa

Pale

Yeni Üye
Kuşu alalı 6 ay gibi bir zaman oldu şuan 1 yaş civarında.Aldıktan bir süre sonra banyo yaptırmayı denedim.Hiçbir şekilde yapmıyordu.Ben yaptırayım bari dedim elime alıp suya soktum.Ondan da hoşlanmadı.O zamandan beri 4-5 ay geçti hiç suya değmeden.Suyu önüne koymayı da denedim çok kez hiçbir şekilde girmiyor.Hiç banyo yapmasa bir sorun olur mu?Öbür türlü zorla yaptırmak zorundayım onu da istemiyorum.

Kuşu alalı 6 ay gibi bir zaman oldu şuan 1 yaş civarında.Aldıktan bir süre sonra banyo yaptırmayı denedim.Hiçbir şekilde yapmıyordu.Ben yaptırayım bari dedim elime alıp suya soktum.Ondan da hoşlanmadı.O zamandan beri 4-5 ay geçti hiç suya değmeden.Suyu önüne koymayı da denedim çok kez hiçbir şekilde girmiyor.Hiç banyo yapmasa bir sorun olur mu?Öbür türlü zorla yaptırmak zorundayım onu da istemiyorum.
Havalar soğukken zaten yaptırılmaz ama mayıs-eylül Arası en az haftada 2 kere yapmalı yapmazsa bit oluşabilir bide kirlenir yazın sen haftada 1 yaptır not:havslar yamurluysa mayıs-eylül arası gene yaptırma

Son düzenleme:
kuşa zorla banyo yaptırmayın. sürekli banyo takın ve suyun içine sevdiği oyuncak veya yiyeceği (marul vs) koyun zamanla alışıp girecektir.

Geri