Karadeniz Pet

Banyo Yardım!

• Konbuyu başlatan Fatih Ercan AKBİLEK
  • Başlangıç tarihi
F

Fatih Ercan AKBİLEK

Guest
Merhabalar arkadaşlar, 1 çift kuşuma banyo yaptırmak istedim. Daha önce de banyoluk kafesin içinde 1 hafta durmasına rağmen banyo yapmamışlardı. Bugün ben elimle kendim koydum banyoluğun içine. Çıkmak istedi korktugu için ama ben iyice suya girsin diye çıkartmadım banyoluğun içinden. Sonra vicdanım sızladı ama zorla yaptırdım diye ama temiz oldular her ikisi de. Acaba sizce yanlış mı yaptım zorlayarak?
Bu kuşları banyoya nasıl alıştırabilirim sizce?

NOT: Kuşlarım biri dişi biri erkek ve dişi 2.5 aylık, erkek ise 2 aylık. 13 gündür bizimle beraberler.

Şimdiden yardımınız için teşekkür ediyorum.:confused::confused:

ben kaseye koyuyorum suyu. kaseyide kafesin üstüne. bizimki paldır küldür dalıyo içine giriyo çıkıyo bidaha giriyo :)

Zorlamanıza gerek yok istedikleri zaman kendileri girip yıkanır, suya girmeye korkuyorsa da bir sebze örneğin marul koyun suya alışacaklardır.

artık kolay kolay girmezler o banyoluğa Allah sabır vermiş kardeşim niye kullanıp sabır etmiyorsun ha kirli olsalardı ne olacaktı sanki bir de üstüne tutmuşsun yazık

bence banyoluğa kuşunuzun sevdiği şeyler koyun belki banyoluğa girer

artık kolay kolay girmezler o banyoluğa Allah sabır vermiş kardeşim niye kullanıp sabır etmiyorsun ha kirli olsalardı ne olacaktı sanki bir de üstüne tutmuşsun yazık

evet sonradan ben de çok pişman oldum yaptığımdan :( acemilik ve temiz olmasını istediklerimden böyle oldu :/ ama 2 saat sonra eskisi gibi aktif ve ötüyorlar çok şükür bir problem yok. O zaman ben de sizler gibi bir kaseyi kafesin içine koyup öyle yıkansınlar. En mantıklısı bu galiba.

teşekkür sakın kendiniz koymayın kuşu banyoluğa

bence banyoluğa kuşunuzun sevdiği şeyler koyun belki banyoluğa girer

Şuan da en sevdiği şeyi darı olarak görüyorum. 2 dal koyduğumda 1 günde bitiriyorlar hemen. Ama marul vermeyi hiç denemedim. 2 kuş için ne kadar vermem gerekiyor :/

marul çok yerse ishal olur az yesin banyoluğa koyarsan marulu suya girebilirler

marul çok yerse ishal olur az yesin banyoluğa koyarsan marulu suya girebilirler

Peki hocam, yanlız o koyacağım kaseyi kafesin üstüne mi koymam gerekiyor? Kuşlarım yeni olduğu için kafesin üzerine hiç konmuyorlar neredeyse. Saldığımda evin en yüksek eşyasının üzerine konuyorlar ve oradan çıkmıyorlar ben geri alana kadar.

Peki hocam, yanlız o koyacağım kaseyi kafesin üstüne mi koymam gerekiyor? Kuşlarım yeni olduğu için kafesin üzerine hiç konmuyorlar neredeyse. Saldığımda evin en yüksek eşyasının üzerine konuyorlar ve oradan çıkmıyorlar ben geri alana kadar.

kuşları tuttuğunuz için sizden korkuyorlar ve o yüzden yüksek bir yere konuyorlar banyoluğu kafese takın içinde bir şey olmasın 1-2 hafta ona alışsınlar daha sonra banyoluğa koyabilirsiniz suyu

kuşları tuttuğunuz için sizden korkuyorlar ve o yüzden yüksek bir yere konuyorlar banyoluğu kafese takın içinde bir şey olmasın 1-2 hafta ona alışsınlar daha sonra banyoluğa koyabilirsiniz suyu

Peki hocam, çok teşekkürler değerli fikriniz için. Çok fazla soru sordum fakat şu soruyu da sormadan es geçemeyeceğim. Bazı arkadaşlar kuşların üzerini bir örtü ile örtün diye belirtmişler. Bunu yapmalı mıyım? Birde benim kuşlarım salonda duruyorlar, ve salonda da babam gece 3 e kadar televizyon seyrediyor. Acaba hayvanlar rahatsız olup uyumalarında problem olur mu? Gerçi 13 gündür bir skıntı olmadı alıştılar gibi. Ses de duysalar dönüp bakmıyorlar bile. Eğer problem olur derseniz gece başka bir odaya alsam alışma problemleri olur mu kuşların? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Peki hocam, çok teşekkürler değerli fikriniz için. Çok fazla soru sordum fakat şu soruyu da sormadan es geçemeyeceğim. Bazı arkadaşlar kuşların üzerini bir örtü ile örtün diye belirtmişler. Bunu yapmalı mıyım? Birde benim kuşlarım salonda duruyorlar, ve salonda da babam gece 3 e kadar televizyon seyrediyor. Acaba hayvanlar rahatsız olup uyumalarında problem olur mu? Gerçi 13 gündür bir skıntı olmadı alıştılar gibi. Ses de duysalar dönüp bakmıyorlar bile. Eğer problem olur derseniz gece başka bir odaya alsam alışma problemleri olur mu kuşların? Şimdiden teşekkür ediyorum.

muhabbet kuşları günde 12 saat uykuya ihtiyaç duyarlar gece saat 10-11 gibi üzerlerini ( hava boşluğu kalacak şekilde ) siyah bir örtüyle örtebilirsiniz uyumalarına yardımcı olur ve sabah 7 gibi açabilirsiniz

muhabbet kuşları günde 12 saat uykuya ihtiyaç duyarlar gece saat 10-11 gibi üzerlerini ( hava boşluğu kalacak şekilde ) siyah bir örtüyle örtebilirsiniz uyumalarına yardımcı olur ve sabah 7 gibi açabilirsiniz

Teşekkür ederim hocam, bu örtü nasıl bir örtü olmalıdır, siz nasıl bir örtü kullanıyorsunuz?

bende yeşil bir polar var hem gece ısınıyor hem de uyumasına yardımcı oluyor fark etmez yani hava boşluğu kalsın yeter

kuşunuz ihtiyaç duyduğu takdirde sulukta bile yıkanabilir

Geri