Karadeniz Pet

Banyo

messevim

Meraklı Üye
Muhabbet kuşlarını bugun ılık suya iki uç defa batırıp çıkardım, daha sonra elektrikli sobanın önüne koydum. Umarım yanlış bir işlem yapmadım:)

b7162d9eef152797349224eb16e903ea.jpg

1ea108ca5c50b3bd746c24977cc7359f.jpg

2f5e4ab4813d14d09834885a985c99ee.jpg

Buda kuruduktan sonra ki halleri

7b3845d9fc2ef18e13ddce4ea8c6a987.jpg

a484698951279651b38cd13206c43cad.jpg

Of naptın sen :D

Sobayı çok yaklaştırma çarpmasın. Kuşları sen yıkamayacaksın heleki duya batırıp çıkarmışsın gariplerim ya nasıl bakıyorlar :D bu şekilde hasta bile olabilirler demedi deme.Banyo yaptırmanın çeşitli usulleri var. Araştır öğren.Banyoluk alabilirsin, banyo suyuna bir iki damla elma sirkesi damlatırsan iyi olur. sen banyoluğu takarsın, onlar kendi isterse yıkanır. :D gerçi bu isteyerek bir yıkanma olmamış bir daha böyle bir şey yapma :D onlar zaten günlük temizlik yapıyorlar.

Sobayı çok yaklaştırma çarpmasın. Kuşları sen yıkamayacaksın heleki duya batırıp çıkarmışsın gariplerim ya nasıl bakıyorlar :D bu şekilde hasta bile olabilirler demedi deme.Banyo yaptırmanın çeşitli usulleri var. Araştır öğren.Banyoluk alabilirsin, banyo suyuna bir iki damla elma sirkesi damlatırsan iyi olur. sen banyoluğu takarsın, onlar kendi isterse yıkanır. :D gerçi bu isteyerek bir yıkanma olmamış bir daha böyle bir şey yapma :D onlar zaten günlük temizlik yapıyorlar.

Onlar kendi mi yapacaklar banyolarını ? valla ne bileyim ben onların yapacaklarını. Bir yerde okudum banyo yaptırılması gerektiği yazılıyordu ama detay bilgi verilmemişti. Anlaşılan daha çok şey öğrenmek gerekiyor :(

:D neyse olanla ölene çare yok üzülme keyfleri yeeindeyse sıkıntı yapmana gerek yok. Bir dahakine öğrenirsin :) sitede biraz gezin çok bilgi var daha

:D neyse olanla ölene çare yok üzülme keyfleri yeeindeyse sıkıntı yapmana gerek yok. Bir dahakine öğrenirsin :) sitede biraz gezin çok bilgi var daha

Keyifleri iyi ötüşüp duruyorlar. inşAllah bir daha böyle yanlışlar yapmam.. :rolleyes:

Piyasada satılan banyolukları almanızı öneririm.

Bu yaptığınız onlar için tehlikeli olabilir bu yüzden bir daha yapmayın. Ayrıca onların yıkaması için yapılabilecek şey bir cam tabağa ya da bir kaba (mümkünse çok renkli olmasın korkabilirler) su doldurup kuşları kabın kenarına koy. Onlar zaten gagalarıyla su alıp kanatlarına ve vücutlarına atacaktır. Ayrıca göbeklerini de batırıyorlar böylece kendilerini yıkamış oluyorlar ama bunu soğuk havada yapmamaya çalışın. Umarım yardımcı olabilmişimdir :)