Karadeniz Pet

Banyo

Bergusi

Meraklı Üye
Kuşumu banyoya Nasıl alıştırabilirim banyo yerini kafesin aşağısına yemlerle aynı hizaya yaptım acaba yukarda olmadığı için mi?

Kuşunuzun yaşı küçükse yada yeni geldiyse kafesine, duşluğa gitmemesi çok normal. Çünkü yeni ortama giren kuş yem bile yemeye gitmiyor. Fakat uzun süre sizinle ise ve ona rağmen gitmiyorsa duşluğun bırakıldığı mesafeden çok nasıl bir duşluk bırakıldığı önemli. Muhabbet kuşları hissiyatı gelişmiş ve tedirgin kuşlar olduğu için genelde açık duşluklara ilgileri daha fazladır. O yüzden kanarya duşluğu gibi kapalı duşlukları sevmemeleri normal. Birebir kendim yaşadım olayı :) birkaç kez üstelik :) o yüzden ihtiyacı varsa zaten, siz böyle küvet tarzı gibi duşluk bıraktığınızda çok tatlı ve güzel şekilde yıkanacaktır alışacaktır .

Kuşunuzun yaşı küçükse yada yeni geldiyse kafesine, duşluğa gitmemesi çok normal. Çünkü yeni ortama giren kuş yem bile yemeye gitmiyor. Fakat uzun süre sizinle ise ve ona rağmen gitmiyorsa duşluğun bırakıldığı mesafeden çok nasıl bir duşluk bırakıldığı önemli. Muhabbet kuşları hissiyatı gelişmiş ve tedirgin kuşlar olduğu için genelde açık duşluklara ilgileri daha fazladır. O yüzden kanarya duşluğu gibi kapalı duşlukları sevmemeleri normal. Birebir kendim yaşadım olayı :) birkaç kez üstelik :) o yüzden ihtiyacı varsa zaten, siz böyle küvet tarzı gibi duşluk bıraktığınızda çok tatlı ve güzel şekilde yıkanacaktır alışacaktır .
Görüş ve tavsiyeniz için teşekkür ederim:)

banyoluğun iç tabanına bir parça marul yaprağı koyun, marul yaprağı onun ilgisini çekecektir. suyun içine bir kez girmesi yeterli banyo yapmaya başlar o zaman

Banyo yapmadigi taktirde ona destek amacli fisfis yardimiyla siz banyo yaptirabilirsiniz.

Benim 4 aylik yavru kusum genis bi tabagin icindeki 1-1.5 cm derinligindeki suya oyuncak yardimiyla giriyor fakat yikanmadan geri cikiyor. Kucuk oldugu icin midir acaba?

Şahsen düz taban devrilmez mamalıklar var dörtgen onlardan kullanıyorum banyo için. İçine sevdiği yeşilliklerden atıyorum ve 2-3 damla organik elma sirkesi damlatıyorum içme suyundan hazırlıyorum direk dikkatini çekiyor ve girmeleri uzun sürmüyor. En sevdiği yeşillikleri veya oyuncağı içine koyarak teşfik edebilirsin. Kolay gelsin

Geri