petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Banyo

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Bergusi tarafından 23 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Bergusi

Bergusi Active Member

Beğenileri:
    29
    Kuşumu banyoya Nasıl alıştırabilirim banyo yerini kafesin aşağısına yemlerle aynı hizaya yaptım acaba yukarda olmadığı için mi?

2. 23Baron34

23Baron34 Member

Beğenileri:
    10
    Kuşunuzun yaşı küçükse yada yeni geldiyse kafesine, duşluğa gitmemesi çok normal. Çünkü yeni ortama giren kuş yem bile yemeye gitmiyor. Fakat uzun süre sizinle ise ve ona rağmen gitmiyorsa duşluğun bırakıldığı mesafeden çok nasıl bir duşluk bırakıldığı önemli. Muhabbet kuşları hissiyatı gelişmiş ve tedirgin kuşlar olduğu için genelde açık duşluklara ilgileri daha fazladır. O yüzden kanarya duşluğu gibi kapalı duşlukları sevmemeleri normal. Birebir kendim yaşadım olayı :) birkaç kez üstelik :) o yüzden ihtiyacı varsa zaten, siz böyle küvet tarzı gibi duşluk bıraktığınızda çok tatlı ve güzel şekilde yıkanacaktır alışacaktır .

Bergusi bunu beğendi.
  3. Bergusi

Bergusi Active Member

Beğenileri:
    29
    Görüş ve tavsiyeniz için teşekkür ederim:)

4. 23Baron34

23Baron34 Member

Beğenileri:
    10
  5. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    banyoluğun iç tabanına bir parça marul yaprağı koyun, marul yaprağı onun ilgisini çekecektir. suyun içine bir kez girmesi yeterli banyo yapmaya başlar o zaman

6. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Banyo yapmadigi taktirde ona destek amacli fisfis yardimiyla siz banyo yaptirabilirsiniz.

7. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    Benim 4 aylik yavru kusum genis bi tabagin icindeki 1-1.5 cm derinligindeki suya oyuncak yardimiyla giriyor fakat yikanmadan geri cikiyor. Kucuk oldugu icin midir acaba?

8. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    Şahsen düz taban devrilmez mamalıklar var dörtgen onlardan kullanıyorum banyo için. İçine sevdiği yeşilliklerden atıyorum ve 2-3 damla organik elma sirkesi damlatıyorum içme suyundan hazırlıyorum direk dikkatini çekiyor ve girmeleri uzun sürmüyor. En sevdiği yeşillikleri veya oyuncağı içine koyarak teşfik edebilirsin. Kolay gelsin

Sayfayı Paylaş