Karadeniz Pet

banyodan sonra kurutma çok acil

Cansu Türkyolu

Meraklı Üye
Kuşum az once ben ellerimi yıkarken avcuma gelip banyo yaptı su ılık ama hava soğuk ne yapmam gerekiyor biraz ufonun oldugu odada durduk sıcak alabilicek sekilde sonra da kaloriferin yanına gittik ama üstüne çıktı orda durdu biraz. bu arada ben suyunu götürdüm yanınabiraz ağzına dayayp icirdim su, fena olmasn diye. Ne yapmam gerekiyor ?

Asla saç kurutma makinesi gibi birşeyle kurutmayın.
Sıcak bir odada, ceryan almayacağı şekilde tutun.

Asla saç kurutma makinesi gibi birşeyle kurutmayın.
Sıcak bir odada, ceryan almayacağı şekilde tutun.

Yok saç kurutma makinası değil de kalorifer vs dokunmaz di mi? Tüm rüzgar gelebilicek yerleri kapattım. Bir de kurudugundan nasıl emin olucam ben?

Islaklık kalmayınca emin olursunuz öyle peyek üzerine veya ufo yanan odaya koymanıza gerek yok evinizde petekler yanıyorsa kafes üzerinde de kurur merak etmeyin

Oda soğuk değilse ve rüzgar yoksa hic birşey olmaz çokta sicaga tutmayin kendi halinde kurur sıkıntı etmeyin

Çok teşekkür ederim hasta olur ölür kuş dediler telaş yaptım ben de sağolun

Kuşların yaz kış banyoya ihtiyacı vardır. Tıpkı bizim gibi. Heleki seviyorsa esirgemeyin. Odayı sıcak tutun yeter. Banyo suyu sıcaksa eğer buharlı bir banyoya girdilerse banyonun hemen sonrasında gözlerini kapatıp mayışabilirler. Bu da çok normal sizi telaşlandırmasın.

Kuşların yaz kış banyoya ihtiyacı vardır. Tıpkı bizim gibi. Heleki seviyorsa esirgemeyin. Odayı sıcak tutun yeter. Banyo suyu sıcaksa eğer buharlı bir banyoya girdilerse banyonun hemen sonrasında gözlerini kapatıp mayışabilirler. Bu da çok normal sizi telaşlandırmasın.

Çok teşekkür ederim, kuşum şuan gayet iyi maşallah keyfi de yerinde. Ellerimi yıkarken yine omzumdaydı tekrar ister mi acaba dedim ama bu sefer suya karşı ilgisizdi. Bizde sahip küçük hanımefendi olucak sanırım görünüşe göre keyfi ne istersenonu yapıyoruz:). Yaklaşık 2 haftadr bende pek alışmamıştı ve sanırım avcumda banyo yaptıktan sonra bütün buzlar eridi aramızda. Bu banyo ikimize de iyi geldi anlaşılan. :)
hepinize çok teşekkür ederim :)

maşşallah sac kurutma makinası öldürürü havlu yardımıyla ıslaklık alınır ve ceyran olmayan sıcak yerde tutulur

benim kuş banyo yapmayı çok seviyor ancak havalar soğuk olduğu için banyo yaptırmıyorum ancak geçen gün sulukta kafasını ıslatmış ben de banyoluğunu taktım iyice banyo olsun diye sonra oldu ve titremeye başladı hatta ayakları falan buz gibiydi petekler de yanmıyordu ufo falan da yoktu ben de saç kurutma makinesi ile kuş kafesteyken uzaktan kuruttum gayet hoşlandı hatta tüylerini falan kabarttı ayakları da sıcacık oldu ama yaklaştırınca biraz korkuyor sesinden dolayı ve sonra keyfi yerine geldi benim kuzenim 3 yıldır saç kurutma makinesiyle kurutuyor kuşunu şimdiye kadar bişey de olmamış

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim kuş banyo yapmayı çok seviyor ancak havalar soğuk olduğu için banyo yaptırmıyorum ancak geçen gün sulukta kafasını ıslatmış ben de banyoluğunu taktım iyice banyo olsun diye sonra oldu ve titremeye başladı hatta ayakları falan buz gibiydi petekler de yanmıyordu ufo falan da yoktu ben de saç kurutma makinesi ile kuş kafesteyken uzaktan kuruttum gayet hoşlandı hatta tüylerini falan kabarttı ayakları da sıcacık oldu ama yaklaştırınca biraz korkuyor sesinden dolayı ve sonra keyfi yerine geldi benim kuzenim 3 yıldır saç kurutma makinesiyle kurutuyor kuşunu şimdiye kadar bişey de olmamış

Biey olup olmaması mı standartımız? Maksta kuşa iyi bakmak değil mi? Acil bir durum varsa kuşa bişey olmaması için hafif ayarda kurutulabilir. Ama kuşu devamlı kurutacaksanız hiç banyo yaptırmayın daha iyi. Çünkü banyonun amacı kuşun vücuduna nem kazandırmak. Kurutarak bütün o kazandırdığınız nemi geri alıyorsunuz. Üstelik sağlıklsız hava üflüyorsunuz.

ben banyo yaptırınca kuşu kendi haline bırakıyorum o kendisi odada uçarak ısınıyo uçarken sularını sirkeliyo :D

arada sırada yanına geniş bir su kabı koyun banyoya ihtiyacı varsa miktarı kadar girer ıslanır ardından kurulanmak için sağa sola doğru 1-2 tur uçar, o kendini kurulamayı bilir hiç merak etmeyin, elinizle yıkadıysanız tüylerinde aşırı su kalacağı için ağırlıktan uçamaz, havluyla hafiften kurulayın sonra bırakın gerisini o halleder. dikkat edilmesi gereken tek nokta ıslakken üfleme derecesinde bile rüzgar vurmamalı kuşun üzerine, o ıslansın kurulansın kendisi bilir işini uça kaça :)

Bu arada; canı sofradaki neyi çekiyorsa esirgemeyin. et, tavuk, marul, limon, şeker hepsini ihtiyacı kadar tüketir bırakır faydasına olur

benim mesajımda ayağı ve kanadı kırılan, kuyruğu kopan kuşumun direnci serbestliğinin ve ne isterse onu yemesinin sayesinde oldu, yoksa hiçbir kuşun o kadar dayanabileceğini aklımın ucundan geçirmiyordum

Son düzenleme:
arada sırada yanına geniş bir su kabı koyun banyoya ihtiyacı varsa miktarı kadar girer ıslanır ardından kurulanmak için sağa sola doğru 1-2 tur uçar, o kendini kurulamayı bilir hiç merak etmeyin, elinizle yıkadıysanız tüylerinde aşırı su kalacağı için ağırlıktan uçamaz, havluyla hafiften kurulayın sonra bırakın gerisini o halleder. dikkat edilmesi gereken tek nokta ıslakken üfleme derecesinde bile rüzgar vurmamalı kuşun üzerine, o ıslansın kurulansın kendisi bilir işini uça kaça :)

Bu arada; canı sofradaki neyi çekiyorsa esirgemeyin. et, tavuk, marul, limon, şeker hepsini ihtiyacı kadar tüketir bırakır faydasına olur

benim mesajımda ayağı ve kanadı kırılan, kuyruğu kopan kuşumun direnci serbestliğinin ve ne isterse onu yemesinin sayesinde oldu, yoksa hiçbir kuşun o kadar dayanabileceğini aklımın ucundan geçirmiyordum
Yok ben yıkamadım kendi geldi avcuma avcumdaki suyla yıkandı. Bundan önce 9 yıl yaşayan bi kuşum vardı o hic sevmezdi banyo yapmayı kendi suluğunda temizleniri banyoluk falan hiç kullanmadı nedendir bilmiyorum. Bu seferki böyle olunca ne yapıcağımı bilemedim ben de. :)

Öyle çok bişey yemiyo hele sofrada anca bardağa vs tuneyerek duruyor, henüz alışamadı bize. Kafesi hep açık ama pek çıkmıyor, zamanla bakalım. :)

Sizin kuşunuzun maşallahı var gerçekten, inşallah cabucak toparlanır da uzun yıllar sizinle olur.

Biey olup olmaması mı standartımız? Maksta kuşa iyi bakmak değil mi? Acil bir durum varsa kuşa bişey olmaması için hafif ayarda kurutulabilir. Ama kuşu devamlı kurutacaksanız hiç banyo yaptırmayın daha iyi. Çünkü banyonun amacı kuşun vücuduna nem kazandırmak. Kurutarak bütün o kazandırdığınız nemi geri alıyorsunuz. Üstelik sağlıklsız hava üflüyorsunuz.
tamam benimde acildi zaten kuş uçamıyordu bile

Geri