Karadeniz Pet

Banyodan sonra sesi kesildi, şimdi normal.

• Konbuyu başlatan paşam m
  • Başlangıç tarihi
P

paşam m

Guest
Kusum kasiniyor die banyo yaptirdim ve ilk defa banyo yapiyor.yaklasik 2aylik falan.Banyo yaptirdiktan sonra kuruttum hemen ama titremeye basladi.Bi sure ses bile cikarmadi ama suan kendine geldi tekrar.ötüyor hareket ediyor ws.Birsey olmasindan korkuyorum lütfen yardim edin.Bir daha asla banyo yaptirmiycamm.

Kuşunuzu siz mi yıkadınız?

aferim şampuan da sürseydiniz, bide kese yapsaydınız, :) kuşları kendiniz yıkamayın, bir kaba ılık su koyun kendileri yıkanır, çabucak girmesini istiyorsanız içine ilgisini çekecek birşey koya bilirsiniz

Birdaha öyle birşey yapmayın kuşunuza ılık su verin uygun bir kabın içinde eğer banyolugunuz yoksa kendisi girer yıkanır, inşallah bir şey olmaz.

dikkat etmen gereken banyodan sonra rüzgarda kalmasini onlemen. bir şey olacağini sanmiyorum.

yok onu yapamadım :) suan kendıne geldi gibi kalorifer peteğinin yanına koydum üşümesin die.keske yapmasaydım ewet cok pişmanım ama iş işten gecti bir daha asla heleki kıs günü ihtiyac duydugunu düşündüğüm için yaptım.bi sorun olurmu basında bekliyorum suan.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> Daha önceki mesaj 15:35 --

kesinlikle yapmıycam bir daha böyle birsey. banyoluğu war ama daha yawru olduğu için bilmiyor sanırım ne olduğunu girmiyor içine.keyfi yerinde görünüyor insallah birsey
olmaz.

peteğin yanında iyice kurusun, rüzgarda almasın birşey olmaz Allah'ın izniyle

tesekkürler yardımınız için kurudu ben kuruttum zatende suan üşümemesi için peteğin yanında tutuyorum

ewet biliyorum oda yanlıs ama yapacak bişeyim yoktu o an

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:02 -->-> Daha önceki mesaj 16:01 --

ewet sac kurutma makinası ile.Yanlıs sac kurutma makinesi ile kurutmak ama o an yapabileceğim baska birsey yoktu.

Kuşlar ne elle yikanir ne de elle kurutulur tekrar asla yapmayin sicak yerde tutun umarim soguk suyla yikamisinizdir ya da sicak. Eğer öyleyse hasta olma ihtimali çok yuksek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:09 -->-> Daha önceki mesaj 16:08 --

Sac kurutma makinesi mi yok artik o kusun felç olup ölme ihtimali çok yuksek demedi demeyin yazik hayvana ya vallahi çok yazik. Siz kus beslemeyi birakin insan bir sorar arastirir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:10 -->-> Daha önceki mesaj 16:09 --

Ben bu herkesin hayvan sahiplwnmesine çok karsiyim cok

hayır ılık su ile yıkadım.peteğin yanında tutuyorum suan.Bir sorun yok gibi insallah birsey olmaz.

saolun ya cok ii destek oluyosunuz. Bende biliyorum zararlı oldugunu ama o an yapabileeğim birssey yoktu .Baska birine uyup yaptım bende bütün bunları yapmaz olsaydım.

Ben hobici olarak çok kuş besledim. Her zaman kendileri su kabına girip yıkandı ama her banyodan sonra titreme ve durgunluk oldu. Bu normaldir. Ama fıskiye ile yıkamak ve kurutma makinasıyla kurutmak tabiki hata. Dediğinize göre pek korkulacak birşey yok bence. Soğukta ve rüzgazda kalmadıysa ve kendine geldiyse şimdilik korkulacak birşey yoktur.

cok tesekkür ederim ya rahatladım biraz olsun msjınızı okuduktan sonra .biliyorum yaptıklarım yanlıstı bir daha asla böyle bir hata yapmam zaten bilemezdim.FELÇ olmasından falan korktum ama keyfi yerinde hareketli yine ötüyor aynası ile oynuyor.Kalorifer peteğinin yanında tutuyorum titremesi gecti tüylerinide kabartmıyo sorun yok gibi gözüküyor.

cok tesekkür ederim ya rahatladım biraz olsun msjınızı okuduktan sonra .biliyorum yaptıklarım yanlıstı bir daha asla böyle bir hata yapmam zaten bilemezdim.FELÇ olmasından falan korktum ama keyfi yerinde hareketli yine ötüyor aynası ile oynuyor.Kalorifer peteğinin yanında tutuyorum titremesi gecti tüylerinide kabartmıyo sorun yok gibi gözüküyor.

İnşaallah yoktur. Ömrü uzun olsun ;)

tavsiyem bir daha da yapacağınız her şeyi araştırın ona göre uygulayın çok geçmiş olsun

Saç kurutma makinesi çok yanlış keşke yapmasaydınız :( Yazık ya. Aslında kışın kuşları banyo yaptırmaya da pek gerek yoktur. Yaptırılcaksa da bir kapta yapılmalı. Onlar zaten kendi temizliklerini yapıyorlar. Umarım kuşunuza bir şey olmaz. Bir daha ne olursa olsun saç kurutma makinesi kullanmayın. Bunun bir zorunluluğu olamaz. Allah uzun ömürler versin İnşallah <3

Geri