Karadeniz Pet

Banyoluğu yuva yapmaya çalıştı. ne yapayım

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar 6-7 aylık erkek kuşuma 3-4 aylık dişi kuş almıştım. eş tuttular. amacım üretim yapmak değildi erkek yanlız kalmasın diye almıştım. bir kaç kere erkeği kısa süreli dişinin üstünde gördüm. hafta sonu banyoluk koymuştum daha sonra suyunu boşattıp yine taktım banyoluğu dişi kum kumlarından banyoluğun içine taşıdı ve tuvaymış gibi içine gömüldü falan. ben yuvalık takmam gerekiyormu. takmasam ızdırap olur mu hayvanlara.

siz onlara yuvalığınız yoksa bir yuvalık takın...anlaşılan dişi kuşunuz yumurtlama hazırlıkları yapıyor...ne güzel...bniç çift yaklaşık 7-8ay dır bende daha " tık " yok...benim dişi de alırken satan kişi yuvaya meraklı demişti...bunlar hemen eşleşir demişti ama...nerdeee...:)

hımm dişinin yaşı ufak değilmi sizce çünkü forumda 7-8 ay dan önce üretmeyin falan demişti. birde bi iyi bi kötüler gibi deldi. yani ağızlarından em veriyorlar birbirlerini kaşıyorlar. ama banyoluk takayım 1 tane erkek yıkanıyor dişiyi yaklaştırmıyor. dal darı takayım tartışıyorlar. ama zaman geliyor bir kaç saniyede olsa üst üste çıkıyorlar

Geri