Karadeniz Pet

banyoluk

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
merhaba arkadaşlar. yavru mubişim sıcaklardan ötürü çok bunaldı tahmin edebileceğiniz gibi. sürekli gagasını açık kapatıyor kanatlarını açıyor. son günlerde gözlemledim ki hiç suluğunun yanından ayrılmıyor etrafında dönüyor. ben de gittim bugün beyaz renkte aynen banyo küveti şeklinde bir banyoluk aldım. acaba hemen takmalı mıyım kafese yoksa biraz dışarıda alıştırmalı mıyım çünkü kafes düzenine çok alıştı oyunlar yapıyor şimdi takarsam korkup ürker mi? bir de ne kadar su koymalıyım? ağzına kadar mı yoksa bir parmak falan mı? çeşmeden mi doldurayım yoksa suluğuna koyduğum gibi içme suyumu koyayım? demin kafes dışından gösterdi ürktü gibi biraz. önerilerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Bence takın sorun olmaz bır ıkı farklı gelır ama sonra ıcıne gırmeye baslar en azından benım kusum oyle yapmıstı suyu cok fazla koyma ama az da olmasın ayarla goz kararı kullandıgınız ıcme suyunda bır sorun yok ıse o suyuda koyabılırsınız.

Hemen takmalısın bence :D
Kuşlar bu mevsimde çok bunalıyorlar. Benim kuşlar biraz tuhaf tabi. Banyoluk varken suluğun küçücük ağzında yıkanma alışkanlığına devam ediyorlar :D

Banyoluk dedın aklıma gırdın taktım hemen gırdı yıkanıyor :D

Geri