Karadeniz Pet

Baroni nasıl sizce? Yaşı kaçtır?

• Konbuyu başlatan Ozan KOCA
  • Başlangıç tarihi
O

Ozan KOCA

Guest
Arkadaşlar merhaba, aşağıda fotoğrafını gördüğünüz BARONİ. Yeni geldi evimize. Muhabbet kuşu yetiştirme konusunda ilk deneyimim bu yüzden Baroni'yi sizlere göstermek istedim. Yaşı konusunda herhangi bir fikrim yok tahminde bulunabilecek arkadaş var mı 40 günlük olduğunu söylediler doğru mudur? ayrıca sağlığı nasıl gözüküyor? yakışıklı mı? :D

Uploaded with ImageShack.us
sam0855c.jpg

sam0853w.jpg

sam0851xy.jpg

2 aylık gibi cok güzel daha biraz ürkek gibi

1.5-2 aylık civarı güzel bir klasik mavi sağlıklı gözüküyor.Ama yeni olduğundan çekingen olabilir zamanla ve yaşı ilerledikçe daha hareketli olucaktır.Maşallah.

Fotoğraflardan öyle gözükmüş olabilir, çok hareketli kafesin içinde, internette yazan eğitimleri uyguluyorum, elimi yavaşca kafesin içine sokuyorum ona dokunmadan orada bekletiyorum çok rahat hiç korkmadan oyun oynamaya devam ediyor. :D

Uykusu gelmiş gibi :D
Erkek sanırım ve benim kuşumla aynı renk.

Hayırlı olsun, o tünegi çıkartıp ahşak tünek takalım mı?

Doğada zaten dümdüz ağaç dalları buluyorlar.Haklısınız derhal çıkarılmalı...

Siz ve sizin gibi yorumu kıymetli üye arkadaşlar doğada beslermiş gibi besleyebilirler, Biz ve bizim gibi yorumu kıymetli insanlar EVDE besleyelim olurmu?

POLEMİĞE girmeye gerek yok,görüşüm buydu bunu yazdım katılırsınız katılmazsınız benim problemim değil ama forum çercevesi geregi saydı duymalısınız Serjan bey.

Konu başlığını okuyunca futbolcu Baroniyi soruyorsunuz sandım :D

Siz ve sizin gibi yorumu kıymetli üye arkadaşlar doğada beslermiş gibi besleyebilirler, Biz ve bizim gibi yorumu kıymetli insanlar EVDE besleyelim olurmu?

POLEMİĞE girmeye gerek yok,görüşüm buydu bunu yazdım katılırsınız katılmazsınız benim problemim değil ama forum çercevesi geregi saydı duymalısınız Serjan bey.

Bence yazınızı gözden geçirmeniz gerekiyor.Saygı çerçevesinden bahsediyorsunuz aklınız sıra ama ismi yanlış yazarak seviyesizliğinizi belli ediyorsunuz.O zaman size diyeceğim tek bir şey bilmediğiniz konuda yorumda bulunmamanız.Ondan sonra böyle problemler gün yüzüne çıkar...

Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar, tünek konusuna gelince kayısı ağacından kopardım bu tüneği fakat daha düzünü bulurum bunu hiç düşünmemiştim çok sağolun. Ballı yem koydum ve kafesin demirine biraz semiz otu sıkıştırdım fakat pek ilgilenmedi ikisiylede, normal yemini yemeye devam ediyor. yumurtalı yem yapmayı düşünüyorum onada dokunmayacağından korkuyorum alsında :D

Tunegi düz olsun veya olmasin ama tirnaklari tunegin altindan disari cikmayacak sekilde bu tunekten biraz daha kalin olsun tirnaklari bu sekilde çabuk uzamaz

Bence yazınızı gözden geçirmeniz gerekiyor.Saygı çerçevesinden bahsediyorsunuz aklınız sıra ama ismi yanlış yazarak seviyesizliğinizi belli ediyorsunuz.O zaman size diyeceğim tek bir şey bilmediğiniz konuda yorumda bulunmamanız.Ondan sonra böyle problemler gün yüzüne çıkar...
hmm ok.
Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar, tünek konusuna gelince kayısı ağacından kopardım bu tüneği fakat daha düzünü bulurum bunu hiç düşünmemiştim çok sağolun. Ballı yem koydum ve kafesin demirine biraz semiz otu sıkıştırdım fakat pek ilgilenmedi ikisiylede, normal yemini yemeye devam ediyor. yumurtalı yem yapmayı düşünüyorum onada dokunmayacağından korkuyorum alsında :D

Ballı yemden kastınız,kraker ise vermeyin needü belirsiz diyorlar.. bilginiz olsun