Karadeniz Pet

Baş sallama ve kusma

MaoTunHan

Yeni Üye
Bugün kafasını aşağı yukarı salladı ve ağzından birkaç parça yemek saçtı etrafa. Ama hiçbir değişiklik yok hala oynuyor, yemeğini yiyor. Ortalama 40 günlük. Bazen de bağırarak uçuyor geri elime konuyor. Bir sıkıntısı var mıdır? (Bugün sabah marul ve patlamış mısır yedi 2-3 tane.)

Patlamış mısır yağlı ve tuzlu ise ondan olabilir. Dikkatle gözleyin. Kusmaya devam ederse ağzını koklayın kötü koku var mı diye..

Patlamış mısır yağlı ve tuzlu ise ondan olabilir. Dikkatle gözleyin. Kusmaya devam ederse ağzını koklayın kötü koku var mı diye..
Kötü koku yok, 3 gündür sadece yemini yediriyorum fakat günde 2-3 kez parmağımdayken baş parmağıma gagasını sürterek kafasını aşağı yukarı sallıyor ve etrafa 4-5 tane bazen kuru bazen ıslak yem sıçratıyor. Bazen de sıçratmıyor çıkardıklarını yiyor. Aç olduğundan mıdır bilmiyorum çünkü kafesine hiç girmiyor, bir tabağa yem koydum ben bırakınca yiyor 3-4 dk.

Aynk şey bana da oldu o kendi jendine yem kusması eş istemesi bende arabadayken maviş kafasını sallayıp kustu öyle hiçbirşey olmadı

ASUS_Z00LD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafeste kuş kumu olmadığı için yemleri sindiremiyor ve kusuyor eğer kafeste kuş kumu varsa kuş yemiyordur bu yüzden kusuyor

kuş 40 günlükse kızışıpta yem kusması durumunu eleyebiliriz en basitinden yemini değiştirin belki yem bayatlamış olabilir yada yem markasıyla alakalı sorun olabilir geçmezse başka sorunlar aramak lazım

Dişi Kuşum Başıını İleri geri yapıp kafasını sallayarak yem kusuyor. Yukarıdaki video daki gibi.

Dışkısı şuanda cıvık.
Kustuğu yemler tane tane, sanki sindiriminde sıkıntı varmış gibi.

Kumu,gaga taşı, kalamar taşı,vitamin ve sirkeli suyu hiç eksik olmaz.
Fazla soğuktada kalmaz, kaloriferin oraya merdivenini dayarız dışarıyı izler. Öter.

Fakat şuanda kafasını kanatlarının arasına aldı UYUYOR.

Zorla su,yem ve taş vermeye çalıştım fakat bakmadı bile. Bu gün ilk seferinde çok kustu, ikinci seferinde az kustu.

2.seferinde kusarken gaaak gaaak diye öttü. Çaresiz kalınca öterya kuşlar, o şekilde. Kustuktan sonra gözlerini kapattı ve uyumaya başladı.

Ne yapmam gerekiyor. Suyunu değiştirdim. Koyduğum yemden farklı yem koydum. Şimdi ise kabarık bi şekilde dışarı bakmaya başladı.

Yardım edin lütfen.

Geri