Karadeniz Pet

Başını aşağı eğiyor öyle bekliyor

• Konbuyu başlatan Yener GÜNGÖR
  • Başlangıç tarihi
Y

Yener GÜNGÖR

Guest
Arkadaşlar yeni bi kuş aldım 3 4 aylıktan büyük galiba fotolarını atcam.ama şimdiki sorum şu kuş tünekte başını aşağı eğip sanki karadenizde gemileri batmış gibi duruyor sanki karnı ağrıyor gibi hatta bi tarafına doğru eğilerek duruyor tünekte sorunu nedir bilgisi olan arkadaşlar beni bilgilendirirseniz çok sevinirim..

Mesela alttaki bu resim egilemeye başlayan hali daha da eğiliyor ama ben yaklaşıp resim cekecegim zaman biraz kaldırıyor

r6tgj.jpg

Bu alttaki resimde de dikka ederseniz yanına yatıyor yani ayaklarıyla vücudu düz degil

r6thh.jpg

Şimdi cektim yeni resmini o vaziyette uzun süre bekliyor

r6tqm.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuş Daha Çok Yeni Alışma Aşamasında Böyle Durgun olması Beklenebilir. Hatta yem yemeyip Su İçmediğinide Gözlemleyeceksiniz. O bakımdan Korkmayın. 1 haftaya Alışır.

Eve yeni gelen tüm kuşlar bu tarz tavır seygilerler.

Kuş Daha Çok Yeni Alışma Aşamasında Böyle Durgun olması Beklenebilir. Hatta yem yemeyip Su İçmediğinide Gözlemleyeceksiniz. O bakımdan Korkmayın. 1 haftaya Alışır.

Ama cok asırı asagı egmesi normal mi nerdeyse poposuna kdr gelcek karnına kadar egıyor

Benim disi kus bazen uyurken senin dedigin hareketi yapiyor ve 2 aydir bende

ishali filan varmı kontrol edin yoksa sağlığı yerindedir sanırım yeni geldiğinden öyledir..

ishali filan varmı kontrol edin yoksa sağlığı yerindedir sanırım yeni geldiğinden öyledir..

ishalinin oldugunu tam olarak anlayamıyorum ama kakası poposuna yapısık kalıyo ilk yaptıgında 5 10 dk sonra düşmüş oluyo baktıgımda. simdi yeni resimlerini cektim koyayımda durusuna bisey soyleyin kuşçudan alırkende durgundu ama elimi uzatınca kacıyodu saga sola hicbiseyi yokmus gibi ama eve getirince durgun uyuklar gibi vaziyetlerini gordum..

Bir de bu resimden yaşıyla ilgili bilgi verirmisiniz çiftleştirmeyi düşünüyorum ilerde uygun olurmu
r6thh.jpg

Bence yeni aldığınız kuşu size alışana kadar diğer kuşunuzdan ayırın.

Kuş strese girmiş gibi. Benim kuş da böyle oldu. Vitalmax diye vitamin verdim. Suyuna 1 damla attım. 1 hafta boyunca her gün verdim. Suyu her gün değiştirdim. Maşallah şimdi canavar gibiler.

yeni kuslarda olur böyle seyler bir süre sonra alısırlar.

Yeni geldiği için alışma sürecinde bu tür durumlar olur.. Fakat siz yine de kuşunuzun sağlıklı olup olmadığını gözlemleyin..

Benim bi kusumda ayni bu durumda 3 aydir bende ortama fazlasiyla alisti uyuklarken yada uyurken boyle bi sorun yok ama seninkide oyle sanirim...

3 aylık kuşunuz
Sagoalsın Mehmet kardeş
yeni kuslarda olur böyle seyler bir süre sonra alısırlar.
Yeni ortama girdiği için çok normal.
Yeni geldiği için alışma sürecinde bu tür durumlar olur.. Fakat siz yine de kuşunuzun sağlıklı olup olmadığını gözlemleyin..

Simdi farkettim, galiba kuşun ayaklarında problem var tünegi güçlü tutamıyor birde ishali var galiba çünkü kakası çok cıvık katılık hiç yok en basit ve hızlı bir şekilde nasıl düzeltebilirim...Yardımlarınız içinde çok teşekkür ederim.

Bence yeni aldığınız kuşu size alışana kadar diğer kuşunuzdan ayırın.
Ama daha sonra yanına koydugumda sıkıntı olmasın ben birbirlerine alışsınlar istiyorum
Kuş strese girmiş gibi. Benim kuş da böyle oldu. Vitalmax diye vitamin verdim. Suyuna 1 damla attım. 1 hafta boyunca her gün verdim. Suyu her gün değiştirdim. Maşallah şimdi canavar gibiler.
O ilacı nerden temin edebilirim eczanedenmi yoksa kuşçu da varmıdır.

Eğer ishal ise hastadır. Mutlaka tedavi etmeye bak. Haşlanmış patates, muz, pirinç lapası verebilirsin. Yahut Avidiare'yi önerebilirim.

Geri