Karadeniz Pet

Basit Bir Mama

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
arkadaşlar benim kuşlarımda da mama yememe ssıkıntısı vardı bende basit az karışımlı bir mama yapmaya karar verdim yaptım uyguladım ve tuttu. sizlerlede paylaşayım.

1 paket etimek
15 adet eti cici bebe
150 gr eti yulaf ezmesi
ve kendi imkaanlarımla kuruttuğum kivi elma portakal ve mandalina

kuru mamayı yumurta ve havuçla veriyorum 1 çay kaşığıda diazyme katılıyorum. bunlar la birlikte 1 çay kaşığı yeme 1 tablet evicap e katıp yeme yedirip mamaya katıyorum.

eski yaptığım mamaya göre daha az malzemeli ama tuttu gerçekten

Güzel tarif :) bugün mama paylaşma günü herhalde :) benim ki çok basit versele laga ballı kanarya maması içine bir haşlanmış yumurta 1 Havuç :) ben uğraşamıyorum çalıştığımdan ve köpeğim olduğundan uzun uzun :) özeniyorum ama size

Güzel tarif :) bugün mama paylaşma günü herhalde :) benim ki çok basit versele laga ballı kanarya maması içine bir haşlanmış yumurta 1 Havuç :) ben uğraşamıyorum çalıştığımdan ve köpeğim olduğundan uzun uzun :) özeniyorum ama size

aslında çok zor olmuyor hazırlamak 5 dk :) hayvanlarla uğraşmak çok güzel bir iş gerçekten

Evet güzel ama aslında ben pek o bu vitamin felan boğmak taraftarı değilim. Vitamin çok gerekmedikçe vermem. Yeşillik hiç vermiyorum. Versele laga Meyveli mama veriyorum en fazla. Düzenli vitamin verirken sürekli kuş kaybederdim. Yazla beraber vitamini kestim ve şükür kayıp yok

Geri