petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Başka bir yolu yokmu ??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gulsum tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Gulsum

Gulsum Guest

Arkadaşlar 2-3 hafta önce 3 tane mubiş geldi bizim çatıya dedemde yakalamış :) bir tanesi öldü şimdi yaşayanlar dişi erkek dişi kızımış erkek kızışmadı öpüşüyorlar , kafalarını kaşıyorlar ama çiftleştiklerini hiç görmedim dişi yuvaya girip çıkıyor ama çiftleşmiyolar yardım edin lütfen :(

2. Ezel ALBAYRAK

3. Gulsum

Gulsum Guest

nijer tohumu çok az veriyorum

4. Kemal ÇETİN

Ben de 2 aydır bekliyorum. Gülsüm hanım forumda da 1 yıl bile bekleyen arkadaşlar var yani 2-3 hafta bunların yanında az bir süre... Ama dişi yuvalığa girip çıkıyor diyorsunuz bu olumlu bir haber yuvalığı hazırlıyor demektir.Siz onları kendi haline bırakın hergün onları izlemeyin.Sadece yemini, suyunu kafes temizliğini yapın bir müddet sonrada bakarsınız dişi yuvalıktan çıkmaz olur,sonra yuvalıktan dışarıya minik bir başın uzandığını görürsünüz... :)

5. Gulsum

Gulsum Guest

Çok güzel konuştunuz :) çok teşekkürler içim rahatladı vallahi :) sanırım bendede hata var sürekli onları izliyorum ondan kaynaklanıyor olabilir

6. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Yani tek uğraşınız kuşlar olmasın,siz bakımını yapıp uzaklaşın bir gün yorgun şekilde tekrar yem ve su kontrolune gittiğinizde minik ciklemeleri duyunca çok sevinirsiniz hem :)

7. Gulsum

Gulsum Guest

inşallah :)

8. Ezel ALBAYRAK

Yerleri sabit olmalı,atıyorum;Aile bireylerinin sürekli geçtiği koridor gibi olmamalı.Sessiz sakin bir oda şart öncelikle,gerisi zaman.Hiç unutmam arkadaşımın kuşları için bu tavsiyeyi verdikten sonra 1.5 hafta içinde yumurta geldi.[​IMG]

9. Gulsum

Gulsum Guest

çatıda bakıyorum ben kafeste

10. Gulsum

Gulsum Guest

odayamı almam gerekiyor ??

11. Ezel ALBAYRAK

Sağlıklarını teşkil eden bi unsur yoksa sıkıntı yok.

12. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Çatı da güneş direk gelmiyor,rüzgar almıyor ani ısı değişikliklerine maruz kalmıyorsa iyi biryer :) Yabani kuşlarada dikkat edin bazen kafese saldırabiliyorlar

13. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    biraz zamana bırakın gülsüm hanım...sabır...benim kuşlar alalı 4 ay oldu hala eşleşmediler...erkek yem kusuyor dişiye,birbirlerini kaşıyor ama sıra çifleşmeye gelince dişi daha istemiyor ve kavga ediyorlar...siz daha 2-3 hafta oldu diyorsunuz acele etmeyin bence :)

14. Gulsum

Gulsum Guest

peki tşklerr

Sayfayı Paylaş