Karadeniz Pet

Başka bir yolu yokmu ??

• Konbuyu başlatan Gulsum
  • Başlangıç tarihi
G

Gulsum

Guest
Arkadaşlar 2-3 hafta önce 3 tane mubiş geldi bizim çatıya dedemde yakalamış :) bir tanesi öldü şimdi yaşayanlar dişi erkek dişi kızımış erkek kızışmadı öpüşüyorlar , kafalarını kaşıyorlar ama çiftleştiklerini hiç görmedim dişi yuvaya girip çıkıyor ama çiftleşmiyolar yardım edin lütfen :(

Ben de 2 aydır bekliyorum. Gülsüm hanım forumda da 1 yıl bile bekleyen arkadaşlar var yani 2-3 hafta bunların yanında az bir süre... Ama dişi yuvalığa girip çıkıyor diyorsunuz bu olumlu bir haber yuvalığı hazırlıyor demektir.Siz onları kendi haline bırakın hergün onları izlemeyin.Sadece yemini, suyunu kafes temizliğini yapın bir müddet sonrada bakarsınız dişi yuvalıktan çıkmaz olur,sonra yuvalıktan dışarıya minik bir başın uzandığını görürsünüz... :)

Çok güzel konuştunuz :) çok teşekkürler içim rahatladı vallahi :) sanırım bendede hata var sürekli onları izliyorum ondan kaynaklanıyor olabilir

Yani tek uğraşınız kuşlar olmasın,siz bakımını yapıp uzaklaşın bir gün yorgun şekilde tekrar yem ve su kontrolune gittiğinizde minik ciklemeleri duyunca çok sevinirsiniz hem :)

Yerleri sabit olmalı,atıyorum;Aile bireylerinin sürekli geçtiği koridor gibi olmamalı.Sessiz sakin bir oda şart öncelikle,gerisi zaman.Hiç unutmam arkadaşımın kuşları için bu tavsiyeyi verdikten sonra 1.5 hafta içinde yumurta geldi.
n80cm.gif

Sağlıklarını teşkil eden bi unsur yoksa sıkıntı yok.

Çatı da güneş direk gelmiyor,rüzgar almıyor ani ısı değişikliklerine maruz kalmıyorsa iyi biryer :) Yabani kuşlarada dikkat edin bazen kafese saldırabiliyorlar

biraz zamana bırakın gülsüm hanım...sabır...benim kuşlar alalı 4 ay oldu hala eşleşmediler...erkek yem kusuyor dişiye,birbirlerini kaşıyor ama sıra çifleşmeye gelince dişi daha istemiyor ve kavga ediyorlar...siz daha 2-3 hafta oldu diyorsunuz acele etmeyin bence :)

Geri