Karadeniz Pet

başka yavru

Taner ALTIN

Emektar Üye
merhaba arkadaşlar dayımın kuşları 4 tane yumurtlamış ve 1 tane yavru bugün çıkmış maşallah önceki kuluçkada 1 tane yavru çıkmıştı diğer yumurtalar boştu o yavruya 15 gün kadar baktılar sonra ise yavru öldü dişi bakmamaya başlamış ve dişi biraz zayıf hayvanada yazık oluyor hem dayım diyor ki yavruyu getirsem senin kuşlar bakar mı diyor arkadaşlar öyle birşey olabilir mi o yavruyu getirse bende yuvalığa koysam benim kuşlarım bakar mı ilk çiftimin yuvalığına koyacam ilk çiftimde çok uysal kuşlar 2 side alışkın bana özellike dişi çok sakin bir hayvan ve erkek onu çok iyi besliyor bence o yavruya da bakacaklarını düşünüyorum ben olur mu öyle birşey şimdiden teşekkürler :)

bazı kuşlar yavruyu öldürüyorlar o yüzden bişey diyemicem ama sizin dediğinize göre kuşlarınız sakinmiş bir denemekte fayda vardır

bazı kuşlar yavruyu öldürüyorlar o yüzden bişey diyemicem ama sizin dediğinize göre kuşlarınız sakinmiş bir denemekte fayda vardır

bende öyle düşünüyorum ablacım özellikle dişi çok sakin :) dişi bakmasa bile erkek bakar :) beslemeyi çok sever o kerata abla peki daha yeni doğmuş bir yavru yolculuğa dayanamaz ki bence dayım bursanın bir ilçesinde oturuyor ve ordan buraya yaklaşık 1 saati buluyor yolculuk dayanabilir mi acaba ve neyin içine koyup getirmeli şimdiden teşekkürler :)

bende öyle düşünüyorum ablacım özellikle dişi çok sakin :) dişi bakmasa bile erkek bakar :) beslemeyi çok sever o kerata abla peki daha yeni doğmuş bir yavru yolculuğa dayanamaz ki bence dayım bursanın bir ilçesinde oturuyor ve ordan buraya yaklaşık 1 saati buluyor yolculuk dayanabilir mi acaba ve neyin içine koyup getirmeli şimdiden teşekkürler :)

hmm işte bu zor daha tüylenmedi dimi yavru

o zaman çok zor ablacım ölür sen seninkileri götür derim küçük kafesler var

ablacım götürme gibi şansım yok ya keşke olsa ölür diyosunuz he :( sağolun yorumlarınız için :) başka yorum var mıdır arkadaşlar ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:37 -->-> Daha önceki mesaj 00:58 --

konu günceldir

Bu bir risk büyük oranda bakmazlar

Bakmayacaklardir bence. Altinda yavrusu olsaydi senin takimin altina kaydirabilirdin. Bazen ona bile bakmiyorlar.

hmm peki sağolun hocalarım yorumlarınız için teşekkürler :)

bence bakmazlar ve 1-2 günlük yavruyu da yolculuğa çıkarmak hiç uygun değil. nacizane fikrim; ilk yavrusuna 15 gün baktılarsa buna da 10-15 gün bakacaklardır. (inşallah daha uzun baksınlar tabi de). ebeveyni ve yavruyu kontrol ederek bakmadıkları anda elle besleyerek hayata tutundurabilirsiniz. hem 15 günden sonra beslemek daha kolay olur ve riske girmezsiniz.

bence bakmazlar ve 1-2 günlük yavruyu da yolculuğa çıkarmak hiç uygun değil. nacizane fikrim; ilk yavrusuna 15 gün baktılarsa buna da 10-15 gün bakacaklardır. (inşallah daha uzun baksınlar tabi de). ebeveyni ve yavruyu kontrol ederek bakmadıkları anda elle besleyerek hayata tutundurabilirsiniz. hem 15 günden sonra beslemek daha kolay olur ve riske girmezsiniz.

sağolun hocam yorumunuz için :) haklısınız

dişi yumurtladında annelik duygusu oluyor allah onları o şekil yaratmış daha dorusu tüm canlıları dogum yaptında annelik hormanu artıyor yani acıma ve bakma hisleri artıyor ... kolay kolay bakmazlar altında yumurtası veyada yavrusu yoksa

dişi yumurtladında annelik duygusu oluyor allah onları o şekil yaratmış daha dorusu tüm canlıları dogum yaptında annelik hormanu artıyor yani acıma ve bakma hisleri artıyor ... kolay kolay bakmazlar altında yumurtası veyada yavrusu yoksa

haklısınız hocam :) teşekkürler

Geri