Karadeniz Pet

Başkan ve oyun parkı

atorun

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar fotoğraflarını gördüğünüz ufaklığı (ismi Başkan) sahipleneli tam 2 hafta oldu. Henüz daha çok küçük tahminen 1,5-2 aylık. Daha önce de muhabbet kuşum oldu fakat bu çok ayrı bişey. Bi kere çok sıcak kanlı, cana yakın. Henüz daha çok yeni fakat ne kafese girmek istiyor ne de yalnız kalmak. Sürekli elimde omzumda :) fırsat bulduğunda kafamın üstünde :)) Yemini elimden yiyor. Uyku işini de omzumda hallediyor. Hatta fotoğrafta gördüğünüz gibi bazen parmağımda uyuyor. Oyun parkı aldım kendisine. Çok hoşuna gitti. Sürekli orada. Oyun parkına ilk tepkisi gagasını gıcırdatıp tek ayağını içine çekmek oldu (internetten araştırdığıma göre keyifli olduklarında yaparlarmış). Bu açıdan kuşum bana yaklaşmıyor diyenlere tavsiye edebilirim bu park olayını. Yakınınıza bir yerlere koyarsanız size alışması da kolaylaşır diye düşünüyorum.

Bu konuyu açmamın asıl sebebi ise şu: yeni kuş edinecekseniz mutlaka hobi amaçlı üretim yapanlardan edinin. Ticari kaygı ile değil de sevgi ile bakılan, yetiştirilen kuşlar çok daha çabuk alışıyor insana. Önceki deneyimlerimle bunu kıyasladığımda çok net görüyorum. Tabi ki bu işten para kazananlar olacaktır düzgün bir şekilde bunu yapanlara da saygım var. Onların içinde de bu işi sevgiyle yapanlar vardır elbet. Başkan'la sıcak teması sağladık bakalım sırada konuşma var.Onun için uğraşıyoruz kendisiyle. İnşallah kısa sürede konuşma videosunu da atarım buraya :)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2016-11-06 at 12.55.36.jpeg
    WhatsApp Image 2016-11-06 at 12.55.36.jpeg
    55.2 KB · Görüntüleme: 28
  • WhatsApp Image 2016-11-19 at 16.38.06.jpeg
    WhatsApp Image 2016-11-19 at 16.38.06.jpeg
    98.7 KB · Görüntüleme: 28
  • WhatsApp Image 2016-11-19 at 16.38.37.jpeg
    WhatsApp Image 2016-11-19 at 16.38.37.jpeg
    142.7 KB · Görüntüleme: 30
Maşallah Başkana.Keyfiniz daim olsun.
Ömrü uzun ve sağlıklı olsun İnşallah.