petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bayağı durgunlaştı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Süleyman Aydın tarafından 29 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Süleyman Aydın

Kolay Gelsin Arkadaşlar dişi kuşum bugünlerde bayağı durgunlaştı kabarık duruyor hareketli ama eskisi kadar değil ne yapmam gerek ölen dişi kuşumda ilk önce böyle oldu sonradan öldü bunun ölmesini istemiyorm :(

Fotolar;

2. Sevtap DERİN

Yanında erkek kuş var mı?

3. .[Nokta]

.[Nokta] Guest

Aklıma o geldi direk kuyruk egilmiş :)

4. Sevtap DERİN

Değil mi? Hemde fazlasıyla. :D

5. Süleyman Aydın

Evet çift olarak besliyorum

6. .[Nokta]

.[Nokta] Guest

Yumurta bekleyebılırsın. benim anladıgım kadarı ile.

7. Sevtap DERİN

Ben yumurta olduğunu düşünüyorum. Yuvaya ilgi var mı? Bir de dışkısını kontrol ettin mi ishal mi?

8. Süleyman Aydın

:D Ama dişi çiftleşmeye izin vermiyo kavga çıkarıyor nasıl oldu bu :D

9. Sevtap DERİN

Valla sen yokken olmuş olabilir. :D

10. .[Nokta]

.[Nokta] Guest

Belki kızgınlık yumurtasıda olabilir diyecegım ama tam emın degılım.

11. Süleyman Aydın

Hocam dişi yuvalığı çok seviyor şimdi baktım ihsal yok ama dışkı gerçekten büyük hangisinin dışkısı olduğunu bilmiyorum bi kaç foto daha atayımmı daha iyi olur

12. Sevtap DERİN

Gözün aydın Süleyman Aydın. Yumurta geliyor. :) At bakalım fotoları.

13. .[Nokta]

.[Nokta] Guest

katılıyorum

14. Süleyman Aydın

İlk fırsatta atacağım Yanına yaklaştığım gibi yuvalığa kaçıyor. Yakaladığım ilk fırsatta atacağım geçen hafta bugün ablam bana kuşların yuvada çiftleşdiklerini gördüm dedi inanmadım gerçekmiş nasıl heyecanlıyım anlatamam :)

15. Sevtap DERİN

Ablacığım çok fazla ilgilenme bu ara kuşlarla olur mu? Sakin olsun ortamlar, rahatsız etme. Çıkartma kafesten sakın. Vitamin ve mama takviyesi yap. Mürekkep balığı kemiği bulundur kafeste.

16. Süleyman Aydın

Bir başka foto hala aynı fikirdesinizdir umarım :)
    Tamam abla hepsini yapacağım kaç günde bir mama vereyim
    Bide kafesi temizlerken kafes tülünü sirkeledim çok feci şekilde tüy döküyorlarmış ne yapmalıyım

17. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Ben yumurtlayacağına katılmıyorum. Benim dişi kuşum yumurtlayacağında tamam kuyruğu eğilmişti ama bu kadar değil bunu bildiğimiz dik iniyor aşağıya. Solunum yollarında bir rahatsızlık olduğunu düşünüyorum. Ayrıca kanatlarının düşmesi lazımdı.Moralini bozmuş gibi oldum kusura bakma.

#17 Ekincan EROL, 29 Eylül 2013
    Son düzenleme: 29 Eylül 2013
  18. Süleyman Aydın

Peki ne yapmalıyım.

19. Sevtap DERİN

Son fotoğrafı görünce yumurta olmadığı kanaatine geldim açıkcası. Sanırım fotoğraf bizi kandırdı. :)

20. Sevtap DERİN

Dışkısı büyük diyorsun bir de. Kafam karıştı üretici arkadaşlar cevaplarsa daha sağlıklı olur bence.

Sayfayı Paylaş