Karadeniz Pet

baykuş

wanchope

Meraklı Üye
arkadaşlar bugün babam elinde bir baykuş'la çıkageldi. sanırım birinin evcil hayvanıymış, kaçmış olabilir. kargalarıın saldırılarından kurtardığını söyledi babam. internetten ufak bir araştırma yaptım ve sanıyorum peçeli baykuş. şu an için tek gayem kuşun hayatta kalması, tipik bir türk mentalitesiyle kasaptan kuş başı aldım yarım kilo koydum önüne. tabii ki dokunmadı, lütfen bana ne yapmam gerektiğini söyler misiniz?

Aşağıdaki video beslenmesi hakkında bir bilgi verebilir.
[YOUTUBE]0E6eRQtUfx8[/YOUTUBE]

Belki biraz alışması için zaman tanımak lazım. Evde varsa bir de kıyma ve tavuk eti deneyebilirsin. Evcil değilse biraz güçlendikten sonra doğaya bırakmak daha uygun olabilir. Baykuş beslemenin hukuki durumu nedir bilmiyorum. Yasak olabilir, biraz araştır istersen..

uğur bey video için teşekkürler. mert bey, baykuş'u beslemek gibi bir niyetim yok. zira imkanım da yok. iyi bakılacağından emin olacağım bir yere bırakmak istiyorum sadece.

Dikkat et evcil degilse zarar vermesin sonra ☺☺

Yaşadığım ilçede ona bir süre doğal hayatiymis gibi bakip daha sonra özgürlüğüne kavustutabilirim nitekim bulundugum bolge yani mardin mazidagi ilcesi yasam kosullari icin uygun diye dusunuyorum

Geri