petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Baykuş

Konusu 'Doğada Yaşayan Tüm Kuşlar' forumundadır ve Süleyman Kara tarafından 14 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Süleyman Kara

Süleyman Kara Active Member

Beğenileri:
    70
    Merhaba arkadaşlar.
    Sabah ayakta zor duran bir baykuş buldum. Kedilerle başı derde girmesin diye içeri aldım. Uzun süre yattı. Yarası var mı diye kontrol ederken ayağa kalktı, saatlerdir ayakta duruyor. Görünürde yarası da yok ama ne uçabiliyor ne yürüyebiliyor.
    Önüne su koydum içmedi. Çok bitkin görünüyor. Veteriner arkadaşa sordum, aç kalmış olabilir, tavuk ciğeri doğrayıp ver önüne dedi. Verdim onu da yemiyor. Bulunduğum yerdeki tarım ve hayvancılık müdürlüğünü aradım, önce çevre şehircilik bakanlığı ilgileniyor deyip baştan savmaya çalıştı. Sonra veteriner araziye çıktı dönünce yönlendireyim dedi. Bekliyoruz bakalım. Kimin ilgilenmesi gerektiği konusunda bilginiz var mı?

2. şebnem gür

Beğenileri:
    1
    Cevap: Baykuş

sağ ayak tırnakları yok mu?

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    749

hayırlısı ile sağlığına kavuşur doğaya salınır inş

4. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53

vitamin gerekirde hani başka kuş olsa alır zorla ağzına damlatırsın baykuşta insanı paralar

5. Süleyman Kara

Beğenileri:
    70

Tırnakları var, üstüne basıyor. Açmıyor tırnaklarını. O ayağında sıkıntı var gibi.

- - - Updated - - -

Biz de korktuk başta ama hayvan o kadar mecalsiz ki, et parçalarını ağzına veriyorum, iki ısırıp düşürüyor. Saldırmaya hiç hali yok.

6. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44

Sonrada diyorlar Allah türkiyeye hayvan kolonisi vermiyor.Ceylan veya büyük geyik kolonisi olsa hadi gidiyoz geyikle rakı mangal yapacağız.Büyük tavuk kolonisi olsa oğlum bir koşu ava gitte akşama tavuk pişirek derler.Kirpi'yi avlayıp etini yiyen,kuşun kafasını koparan,sokaktaki başıboş zavallı köpek yavruları yerine yüzlerce lira verip gidip petshop'tan kedi köpek satın alan bir milletin ne veterinerinden nede yetkilisinden hayır bekleme.Yakınlarda hayvan barınağı felan varsa Allah rızası için götürüp baktır yardım ederler.

#6 Yüksel BULUT, 15 Haziran 2016
    Son düzenleme: 15 Haziran 2016
  7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231

İnşaallah son durumu iyidir o insanları şikayet etmek gerek

8. Süleyman Kara

Beğenileri:
    70

Birbirine atıyordu kurumlar. Az önce Urfa Orman Müdürlüğünden veteriner 50–60 km gelip baykuşu aldı götürdü sağolsun.

Ayak rahatsızlığı varmış, hastalığın başında yakalamışız, ilerleyen süreçte ayakları şişiyormuş. Ve yırtıcı bir kuş olarak, kendisi avlanamadığı zaman yemeyi içmeyi keserek kendini ölüme terkediyormuş, veterinerin dediğine göre. O yüzden önüne koyduğumuz suya ve ete dokunmamış.

Bir de sordum, burada yavruları varsa onlar ne olacak diye. Onlara yapacak birşey yok dedi. Bu halde zaten yavrularına bakamayacağı için varsa yavruları kendi hallerine kalır, muhtemelen ölür.

Hastalığı ağır değil, iyileşir dedi. Hakkında hayırlısı olsun artık. :)

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231

Çok çok sevindim güzel haber inşaallah yavruları yoktur

10. olive

olive Member

Beğenileri:
    8
    biz de geçen sene yavru ve yuvadan atılmış/düşmüş bir baykuş bulduk.
    besledik büyüttük, gözü yaralanmıştı iyileştirdik ve büyüyünce avcılık yeteneklerini kaybetmeden yine bulduğumuz yere saldık

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş