Karadeniz Pet

baymec ve bit

Berkay ERDİNC

Emektar Üye
biraz uzun bı yazı olacak ama vakıt ayırmanız dilegıyle baslıyorum arkadaşlar bit sorunu yasıyrm kumesi kaplamış durumdalardı yaptıgım uzun ugraslar sonucu bayagı azalttım artık kafes ve cevresinde rastlayamıyrm bitlere ve kusların uzerındede kanat altı vb göremiyorum fakat kuslar ani dönusler yaparak bıryerlerını kasıyolar ve hala uzerlerınde bit oldugundan suphelenıyrm kafesi ve ekıpmanları (6lı box kafes) ıkı gun ust uste camasır suyu ıle yıkadım halı vs kaldırdım yerlerıde camasır suyu ıle yıkadım ılk gun kuslara avi sprey alıp sıktım kafeslerede tava altı ozellıkle avi bıt tozu serpip kusları kafeslerıne aldım 2.gunu baymec aldım kuslara sırkelı suyla banyo yaptırdım bı havlu yardımıyla kuruladım enselerıne bı damla baymec damlattım sonra soba yakıp sıcak bır yere beklemeye aldım bu arada kafeslerı tekrar camasır su ıle yıkadım kuruladım sınek ılacı ve avi sprey sıktım tum kafeslere yuvalıklara.tava altlarına avı bıt tozu serptım 3. gunu chrysamed alıp tum kafeslere ve eve sıktım 4. gunu charysamedi kusların kafalarına gelmeyecek sekılde sıktım ve 2.5 lt suya 2 ml baymec ekleyıp iyice calkaladıktan sonra suluklarına doldurdum artan suyu sprey olarak kafeslere sıktım yıne kalanını odanın kalanına doktum dun yıne bır tane bıte rastlamıstım bugun sukurler olsun rastlamadım yumurtlamak uzere olan dısıler var su durumda yavrular ıcın ve kus ıcın ıyı olmadıgını dusunerek yuvalıkları ıptal ettım sureklı kusları rahatsız etmek zorunda kaldıgımdan yuva delıklerıı kapattm
bit konusunda tecrubeli arkadaslar yardımcı olursanız cok sevınırım ardap sprey var bıde bılıyrm fakat baymec yada vilmectın daha etkılı oldugunu duydum kesın çöxum denılıyo bu ıkı ılac hakkında sorum su biliyorum bıtlerden cabuk kurtulamycagımı baymec tam olarak etkısını ne zaman gösterecek kusların uzerınden tamamen nezaman dokecek bitleri ve tavsıyelerınıze ıhtıyacım var yorumlarınızı eksık etmeyın hepınıze cok tsk ederım sımdıden

Yazınızı sonuna kadar okudum boş geçmemek için yazayım dedim öncelikle geçmiş olsun bence gerekli şeyleri yapmışsınız umarım en kısa zaman da temelli biter tekrardan geçmiş olsun

Yazınızı sonuna kadar okudum boş geçmemek için yazayım dedim öncelikle geçmiş olsun bence gerekli şeyleri yapmışsınız umarım en kısa zaman da temelli biter tekrardan geçmiş olsun
çok tesekkür ederim ılgınız iyi dileklerınız için

Geri