Karadeniz Pet

bazı muhabbet kuşlarının psikolojisini neler bozar?

nihal_goksu

Meraklı Üye
arkadaşlar açtığım konulardan da tam bir sonuca ulaşamadım ilaçladım vitaminledim ama yine yas tutar gibi bi hali var.havalar burda çok serin kafesi örtecek düzgün bir örtüm yok götürmek için iş haftasonuna kaldı.bazı kuşlara bişey olmazda bazı kuşlar neden yas tutar.sonra bu hallerinden zaten bi hastalık sahibi olurlar.o yüzden çok merak ettim. muhabbet kuşlarının psikolojisini neler bozuyor?psikolojisi de bi sebepten bozulunca düzeltmek için ikna etmek de zor oluyor.daha ne yapabilirim?:confused::confused::confused::confused::(:(:(:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:17 -->-> Daha önceki mesaj 07:49 --

bir fikri olan yok mu?

Geçmiş olsun.
Öncelikle Kapalı ortamda 10°C sıcaklığa kadar üretim bile olur. Yeter ki sıcaklık sürekli inip çıkmasın, sabit olsun.
Kuşların psikolojisini düzeltecek en iyi şey kendilerini bir topluluk içinde hissetmeleridir. Eğer fala kuş yoksa ortamda internetten kendi türü ile ilgili sesler bulup dinletebilirsin.

eşleri ayırdım aldığımdan beri gittikçe birbirlerini iplememeye başladılar.erkek nazlı bayanlar gibi bi köşede duruyordu. 3 aylık fırlama yeşil doğadaki muhabbet kuşu renginde kuşumu koydum yanına.baya iyi anlaşıyorlar.3 aylık dişi yavrusu gibi beslıyor onu. kafasından başlayıp kuyruğuna kadar kaşıyor.ama erkek yine nazlı yine nazlı. yani ben şimdi anlamadım bu işten bu durumda ne yapmam lazım.yine kabarık sağlıklı ama beslenmeye muhtaç yavru kuş gibi zavallı duruyor. anlamıyorum ne eksik?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:14 -->-> Daha önceki mesaj 13:47 --

eşleri tekrar düzgün bir kafeste yan yana koydum.eski eşi kuyrugunu elleyince bağırıyor.bu kuş tam bir küçük emrah dişileri de bir birine dövüştürecek.2 sindende kaçıyor ama yanlarına gelince ikisinden de kafalarını kaşımalarını istiyor. anlamadım gitti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:42 -->-> Daha önceki mesaj 19:14 --

https://youtu.be/V32_PGOGxho ucamazsa elime almak zorundayim

Geri