Karadeniz Pet

Bazı sorular

umut asal

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar benim bi erkek bi dişi kusum var bunlari ciflestirmek istiyorum ve bunlar eş tutmadi dişi kuş erkeki kasiyo (Çoookkk nadir) ve birden otuyo sanki bişeyden korkuyomus gibi cikciicik çokkk sesli bi şekilde erkeke gaga atiyo kur yapmak istedimi erkek dişide gaga atiyo yanina yaklastuimiyo ama erkek kuşu kaşıyo 2-3 gunde bi yapiyo bunu ve bi sorum daha var erkek kus normalde de kur yapiyo ama boyle elektirikli supurge sac kuritma makinasi vb gibi seylerin sesini duydumu direk kur yapmaya calisiyo dişiyle ve o ses bittimi hemen oda birakiyo kur yapmayi ztn kendi kendine tellere yapiyo dişi yüz vermedimi :D

Sorularim şunlar

1. Dişi kuş erkeki kasiyo ama yuz vermiyo gaga atiyo neden olabilir

2. Dişi kuş niye birden cikcikcik ötüyo çoookk sesli bi sekilde

3. Erkek kuş neden şac kurutma makinesi gibi seslerde kur yapiyor

4. Bugun banyoluk taktim dişi kuş baya suyun icine grip banya yapri dışarı sıcaktı tüyleri filan kurudu ama suan cok sohuk hasta olurmu kurumasi icin hiç bisey yapmadim kendi kurudu

5. Bu kuşlar eş tutarmi butun yollari denedim ayirdim mama verdim filan hiç işe yaramadi

Cevap larsaniz sevinirim :D

1- Şuan kuluçkaya hazır değildir bunun birçok etkeni olabilir hava değişikliği kafesin temizliği bakım yada herşey yolundadır dişi hazır değildir
2- Erkek kur yaparken dişi yaklaşır yem kusması için erkek kuşunuz yem kusmuyorsa bağırıyor olabilir dişi kuşların ötüşü bile bağırma gibi zaten
4- tüyleri kuru ve rüzgar alan bir yerde değilse bir sorun olmaz
5- şidetli kavga olmadığı sürece eş tutar ama zaman lazım ayırma işini tekrarlayın 15 gün kadar birbirlerini görecekleri ama çok yakın olmamak kaydıyla erkeğin kaldığı kafeste yuvalık takılı olsun yaptığınız mamaya akdardan harnup tozu (keçi boynuzu tozu ) alıp mercimek tanesi kadar koyun kızışmalarını sağlayacaktır (fazla koyarsanız tüye girer kuşlar )

1- Şuan kuluçkaya hazır değildir bunun birçok etkeni olabilir hava değişikliği kafesin temizliği bakım yada herşey yolundadır dişi hazır değildir
2- Erkek kur yaparken dişi yaklaşır yem kusması için erkek kuşunuz yem kusmuyorsa bağırıyor olabilir dişi kuşların ötüşü bile bağırma gibi zaten
5- şidetli kavga olmadığı sürece eş tutar ama zaman lazım ayırma işini tekrarlayın 15 gün kadar birbirlerini görecekleri ama çok yakın olmamak kaydıyla erkeğin kaldığı kafeste yuvalık takılı olsun yaptığınız mamaya akdardan harnup tozu (keçi boynuzu tozu ) alıp mercimek tanesi kadar koyun kızışmalarını sağlayacaktır (fazla koyarsanız tüye girer kuşlar )
teşekkür ederim birde 3. cevabını çok merak ediyorum bilen arkadaslar varsa söyleyebilirmii

Erkeğin kafesinde yuvalığın durmasının nedeni nedir başımıza gelirse bizlerde aynısını yapalım açıklarsanız sevinirim.

Erkeğin kafesinde yuvalığın durmasının nedeni nedir başımıza gelirse bizlerde aynısını yapalım açıklarsanız sevinirim.
Şimdi ana kafeste erkeği bırakıyorsunuz ve yıvalığı yakıyorsunuz erkek kafesin hakimiyetini alıyor ve yuvalık içgüdüsel olarak üremeyi teşfikliyor ve daha dazla kızışıyor ayrıca hakimiyeti ele aldığı kafese dişiyi koyduğunuzda dişinin itiraz şansı kalmıyor

Şimdi ana kafeste erkeği bırakıyorsunuz ve yıvalığı yakıyorsunuz erkek kafesin hakimiyetini alıyor ve yuvalık içgüdüsel olarak üremeyi teşfikliyor ve daha dazla kızışıyor ayrıca hakimiyeti ele aldığı kafese dişiyi koyduğunuzda dişinin itiraz şansı kalmıyor
Teşekkür ettim yusuf bey öğrenmiş oldum

Geri