Karadeniz Pet

Bazı sorularım var?Lütfen yardımcı olun

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Merhabalar
1)5 aylık erkek kuşuma 3-4aylık dişi kuş aldım.Erkek ele geliyor kafes dışına alışkın ,dişi kuş hiç eğitilmemiş.Eğitilebilir mi?
2)iki kuş bir dal darıyı bir günde bitiriyor(ballı kraker çubuğunuda)dal darı hergün versem sıkıntı olur mu?
3)Erkek kuş tekken hergün dışarı çıkartırdım şimdi iki kuşu da çıkarmalı mıyım?
4)Aspur,yulaf,keten tohumu aldım.Yemliğin birinde bunları dönüşümlü versem olur mu?
Teşekkürederim.

Son düzenleme:
1. Çift kuşların eğitimi çok kolay olmayabilir.
2. Darın çoksa ver.. :) Haftada 1-2 gün yeter bence.
3. Ergenleşip üretim zamanı gelene kadar slabilirsin ancak şöyle bir durum var dışarının tadını alırlarsa sonra kafeste durmak istemeyeceklerdir.
4. Aspuru haftada 1 gün sade olarak verebilirsin. Fazla aspur yağlanmaya neden olur. KEten tohumunu ve yulafı çok az yeme karıştırabilirsin.

1. Çift kuşların eğitimi çok kolay olmayabilir.
2. Darın çoksa ver.. :) Haftada 1-2 gün yeter bence.
3. Ergenleşip üretim zamanı gelene kadar slabilirsin ancak şöyle bir durum var dışarının tadını alırlarsa sonra kafeste durmak istemeyeceklerdir.
4. Aspuru haftada 1 gün sade olarak verebilirsin. Fazla aspur yağlanmaya neden olur. KEten tohumunu ve yulafı çok az yeme karıştırabilirsin.

Yardımınız için teşekkürler.Bir sorum daha olacak,sizce dişi kuş erkekten ayırsam eğitsem sonra iksini birleştirsem olur mu?Yoksa saçma bir durum mu olur?

egitimli bi kuşun yanına gelen kuş büyük bir ihtimal ona uyum saglar onun kadar olmasada oda alışır dal darıdan sıkıntı olacagını düşünmüyorum dışarı çıkarmanızda bi sıkıntı yok

Geri