Karadeniz Pet

Beceriksizsiz pasa

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
Bizim jumbo pasa sonunda dişiyi yola getirdi ancak bu seferde dişi önüne yatiyor bizim salak bir turlu üzerine cikamiyor düşüyor. Gece gece gülmekten oldum. Ayrıca yapabileceğimi birşey var mi enieninde sonunda basarir sanirim :) [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]

Son düzenleme:
Mustafa Bey ufaktanda olsa zamanları geldi ..Biraz süre tanı onlara , mutlaka çiftleşme zamanları gelecektir. Mama takviyesini havuçlu olarak mutlaka yap. İnşallah hayırlı haberlerini kısa sürede alırız.

Onu sabitle ustam , sallanmasın tünekleri.

Mustafa Bey ufaktanda olsa zamanları geldi ..Biraz süre tanı onlara , mutlaka çiftleşme zamanları gelecektir. Mama takviyesini havuçlu olarak mutlaka yap. İnşallah hayırlı haberlerini kısa sürede alırız.

Haftada 3 kez mama veriyorum içine versela laga fertivit ve evicap katiyorum takviye de sknti yok. Tek kalan pasanin düşmemesi :) acikcasi ben şuan yumurta istemiyorum tam 1 ay sonra kendi arabamla 12 saatlik bir yol yapacagiz. Peki tam o süreçte yumurtaları olursa sorun yasar miyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:15 -->-> Daha önceki mesaj 01:14 --

Onu sabitle ustam , sallanmasın tünekleri.

Kafesim PVC box levent bey biliyor nasil sabitleme bilirim ki

Büyük ihtimalle sorun yaşarsın usta. Yumurtalı kuş uzun yola dayanmaz.

O zaman bence şimdilik yuvalık falan takma..Yolculuk dönüşü takarsın , hemde o zamana kadar kızışır kuşlar..

Eğer uzun sürmeyecekse dönüşün kuşları bırakırsın, akıllı yemlik ve birkaç normal yemlik fazladan suluk ile idare edebilirler. Öyle bir şansın yoksa yuvalığın ağzını kapat yumurtlamasınlar. Şansa yumurtlarsa kafes tabanına yumurtayı alıp kum içinde 3-5 gün kadar tutabilirsin.
Bu arada ben sabitleme aparatlarını dolabın levhasından parça keserek yaptım gerçekten güzel oldu. :)

Son düzenleme:
Eğer uzun sürmeyecekse dönüşün kuşları bırakırsın, akıllı yemlik ve birkaç normal yemlik fazladan suluk ile idare edebilirler. Öyle bir şansın yoksa yuvalığın ağzını kapat yumurtlamasınlar. Şansa yumurtlarsa kafes tabanına yumurtayı alıp kum içinde 3-5 gün kadar tutabilirsin.
Bu arada ben sabitleme aparatlarını dolabın levhasından keserek yaptım gerçekten güzel oldu. :)

Tasinacagim mecbur o yolu gidecekler. En iyisi kapatmak diyorsunuz yani. Peki sonraki yumurtalarına sorun olur mu

Normalde kapatmaman gerekiyor ama uzun yolculuk var diyorsun . Kuşlar kuluçka da iken çok sorun olur . O yüzden yuvalık takma dedim ama karar senin.